מצו 8 לחדר לידה

מזל טוב למשפחת דגן מכרמיאל, הבעל נתנאל הוקפץ בצו 8 לדרום , אבל כשאביעד הודיעה לו באמצע הלילה שהיא בדרך לחדר לידה הוא ביקש אישור לחזור צפונה. מאחר ותחבורה ציבורית ב1:00 בלילה אין, המפקד שלו נחלץ לעזרה והסיע אותו צפונה.

כמו רבים אחרים נתנאל דגן הוקפץ באמצעות צו 8 במוצ"ש ליחידת התותחנים שלו באזור אשקלון. אביעד אשתו אשר נכנסה לשבוע ה40 להריון , נשארה בבית הוריה בכרמיאל, מודעת לכך שכל יום היא עשויה ללדת, " הייתי בלחץ מזה שהוא נקרא למילואים, לא רק שאני דואגת לו התאכזבתי שדווקא בלידה הוא לא יהיה לידנו ,זה תינוק ראשון שלנו ואנחנו מאד מתרגשים. "

בלילה שבין שני לשלישי, 19.11.12, תקפו את אביעד צירי לידה, היא בקשה מנתנאל שיהיה זמין בפלאפון, לקראת חצות היא שלחה לו הודעה שהיא בדרך לחדר הלידה בבי"ח פוריה.

"המפקד שלי ידע שאביעד צריכה ללדת, כשקיבלתי ממנה עדכון שהיא כבר בדרך לחדר לידה, הוא אישר לי לצאת אבלהשעה היתה אחת בלילה ואני ביחידה בדרום. לא ידעתי מה לעשות,התחלתי לברר איך אני מגיע צפונה, אבל התברר שאין שום תחבורה ציבורית.

הח'ברה ראו שאני בלחץ, אז המפקד שלי, זוהר חיון אמר לי אני אקח אותך צפונה."

מירי טל, אחות אחראית חדר לידה במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה פוריה, מספרת, "אביעד הגיעה בלילה עם ההורים שלה , כמה שעות אח"כ הגיע הבעל, המפקד שלו הביא אותו עד לכאן. הוא הגיע עם הנשק עליו, עינים אדומות מחוסר שינה, כולו נרגש שלא לפספס את הלידה."

אביעד מוסיפה "אני שמחה שהוא הגיע והוא פה ליידי, תשוש אבל פה ."

בשעה 11:30 ילדה אביעד את התינוקת בניתוח קיסרי. נתנאל כרגע צמוד אליה במחלקת יולדות, "אני לא יודע מתי אני אצטרך לחזור, בינתיים אני פה ליד אביעד והתינוקת. "