מסבירים ישראל

קבוצה מעובדי המרכז הרפואי פוריה, השתתפה בסדנת "מסבירים ישראל" שמטרתה לשפר את היכולת של כל אחד מאיתנו להציג את המציאות הישראלית בחו"ל.

קבוצה מגוונת מקרב צוות המרכז הרפואי פוריה, השתתפה ביום שלישי, 13.11.12 , בסדנא מיוחדת תחת הכותרת : "מסבירים ישראל" .תוכנית "מסבירים ישראל" נועדה לעודד את התושבים,אזרחי המדינה לקחת חלק במאמצי ההסברה הישראלית. במסגרת תוכנית זו השתתפו עובדי המרכז הרפואי בסדנא של 3 שעות שמטרתה לתת כלים ראשוניים ומידע בנושאים כמו כישורי הופעה בפני קהל, רטוריקה, חיזוק מתודולוגיות להסברה יעילה ועוד. הסדנא נועדה לתת ליוצאים לחו"ל במסגרות שונות, כלים טובים יותר להצגת העמדה הישראלית ולהתמודד עם שאלות או מתקפה כלפינו בארצות שונות.

לדברי דנה גולן, אשר הנחתה את הסדנא (חב' דיבייט), " יש הבדל רב בין המציאות כמו שאנחנו מכירים אותה לבין מה שמשודר או נכתב בכלי התקשורת בחו"ל. הסדנא מלמדת את תובנות ההסברה, אלו כלים שמטרתם להקנות למשתתפים את התשתית החשיבתית הנדרשת על מנת להתמודד עם כמעט כל סוגיה אפשרית העולה בהקשר להסברה ישראלית בכלל והסכסוך הישראלי-פלסטיני בפרט וזאת כמעט ללא קשר לידע הכללי העומד לרשות המשתתפים באותה נקודה."

נאוה נמימי, מנהלת הסיעוד סיכמה ואמרה," זה חשוב לכל אחד מאיתנו כי כשאנחנו בחו"ל כולנו מייצגים את המדינה . אני מאד שמחה שהשתתפתי, זה היה מעניין ומעבר לנושאי ההסברה הישראלית, אני מרגישה שקיבלתי כלים מועילים וטיפים איך להעביר מסרים בצורה היעילה ביותר, איך לשכנע ולדבר לליבו של השומע וכדומה . "

הסדנא הובאה למרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה פוריה, ביוזמת הנהלת בית החולים ובמימון משרד ההסברה והתפוצות.