בעיטה אחורית

קיבוצניק מדגניה א', ניסה לקשור סוס שהשתחרר בשדה הסמוך למטע התמרים, הסוס נבהל הרים רגלים אחוריות ובעט. הקיבוצניק שהובהל למרכז הרפואי פוריה, מאושפז במחלקת טיפול נמרץ נשימתי.

"הייתי במטע התמרים, ליד המטע ישנם סוסים שרועים באזור, ראיתי שאחד הסוסים ברח החוצה, פחדתי שהוא יקפוץ לכביש ולכן רציתי לקשור אותו לעמוד. אני יודע שזה מסוכן לעמוד מאחורי סוס , עמדתי בצד שלו אבל כנראה שהסוס נבהל ... הוא התרומם ובעט בי בחוזקה עם שתי הרגלים האחוריות. " כך מספר הקיבוצניק (64) מדגניה א', על אירועי יום שישי האחרון.

נהגת שעברה בכביש הסמוך (הכביש המקשר בין דגניה א' לדגניה ב'), אספה את הפצוע והוא הובהל משם למרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה.

ד"ר אליאס נשאשיבי, רופא במחלקת טיפול נמרץ נשימתי שם מאושפז הקיבוצניק מאז יום שישי, מסביר "המטופל ספג בעיטה מסוס שכתוצאה ממנה הוא סובל משתי צלעות שבורות וקרע בכליה. כרגע מצבו יציב, פגיעה כזו מסוס היא פגיעה בעוצמה גדולה ולכן החשש הוא לנזק לאיברים הפנימיים. "

הקיבוצניק עדיין מופתע מהשתלשלות העניינים, "הסוס נראה שקט, אני מכיר אותו, רציתי רק לקשור אותו שלא יברח. אני מקווה להבריא בהקדם ולחזור הביתה ולמטע ."