אח הציל את אחיו הרופא

ג'סאן סלאמה, אח אחראי בטיפול נמרץ לב במרכז הרפואי פוריה, הוזעק לביתו של אחיו שחש ברע. טיפול ההחייאה שביצע לאחיו, ד"ר אחסאן סלאמה הציל את חייו. ד"ר סלאמה הובהל למכון הלב שם עבר בהצלחה צנתור ופתיחת העורק הסתום בלב.

"ביום רביעי בערב כשחזרתי מהעבודה, גיסתי התקשרה ואמרה שאחי מרגיש ממש לא טוב,

הגעתי אליו תוך 5 דקות, אחרי גם ניידת אט"נ של הכפר הגיעה, ראיתי אותו שוכב על הספה, כואב ומזיע, כשהגיע האמבולנס עשינו לו א.ק.ג. את התוצאות שלחתי באותו רגע באייפון למנהל המחלקה שלי, פרופ' חסין, הוא אמר להביא אותו דחוף לבית החולים."
כך מספר, הבוקר ג'סאן סלאמה, אח אחראי בטיפול נמרץ לב, את סיפור ההצלה יוצא הדופן של אחיו, רופא ילדים במקצועו , בן 47, "כשבאנו להעלות אותו לניידת הוא התמוטט ואיבד את ההכרה. ביחד עשינו לו טיפול החייאה... ראיתי אותו כחול חשבתי שאיבדנו אותו, שהוא לא יצא מזה, זה מה שעבר לי בראש. הפרמדיק עשה לו עיסוי בבית החזה ואני הנשמתי אותו, המשכנו עם טיפול ההחייאה עד שהצלחנו ואז מיהרנו להעביר אותו לטיפול נמרץ לב בבית חולים פוריה. מה שהציל את חייו זה טיפול ההחייאה המיידי שעשינו לו . "

כשהגיעו למכון הלב במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה, פנה פרופ' חסין לסלאמה וביקש ממנו להיכנס יחד עימו לצנתור של אחיו, " פרופ' חסין ביקש שאני אכנס לעזור לו בצנתור , אחרי שראיתי את אחי כמעט מת , לא חששתי מהצנתור, ידעתי שהוא בידיים טובות, הגרוע ביותר כבר מאחורינו ועכשיו הייתי בטוח שהוא ייצא מזה". פרופ יהונתן חסין, מנהל מכון הלב, מסביר " ג'סאן עשה את מה שאנחנו מאד ממליצים עליו, הוא הזמין מייד אמבולנס, וזה מה שחשוב כי תוך כדי ההמתנה אחיו עבר פרפור חדרים והפרעת קצב , שזה מצב מאד מסוכן . העובדה שמייד עשו לו טיפול החייאה והוא הגיע לפה והוכנס מייד לצנתור ופתיחת העורק הסתום , זה היה תהליך נכון והודות לכך, למעשה ניצלו חייו. הוא מרגיש הרבה יותר טוב עכשיו ואני מעריך שבקרוב יוכל להתחיל את חייו מחדש. "

גסאן סלאמה מציין בחיוך של הקלה, "הצנתור עבר בהצלחה, למחרת בבוקר כשדיברתי עם אחי התרשמתי שיש לו מושג מעורפל מה קרה אתמול בערב, הוא לא מבין שהוא היה תלוי בין חיים ומוות. "

האח, ד"ר סלאמה אחסאן , מרגיש טוב וצפוי להשתחרר מבית החולים ביום שלישי , לדבריו הוא זוכר שחש בכאבים חזקים, כשרצו להעביר אותו לניידתהוא התעלף, כשהתעורר הוא כבר היה באמבולנס בדרך לבית החולים פוריה, "זו חוויה לא קלה, פרופ' חסין הציל את החיים שלי"

פרופ' חסין מסכם, מדובר בצנתור של אחיו של איש צוות שאני עובד איתו שנים, זה מלחיץ מאחר ואני יודע שכל תנועה וכל פעולה מחייבת שליטה מלאה ומוחלטת, אבל כמו שצנתרתי את אבי בזמנו , אני עושה כל פעולה כזו בשליטה עצמית , החולה קודם לכל ולכן אני עושה כל מה שאני יכול ובאותו רגע אני מנתק את כל ההיבט האמוציונאלי. "