בני זוג מטבריה ניצלו משריפה שפרצה בדירתם

בני זוג מטבריה יחד עם הכלבה שלהם ושני גוריה, הובהלו בשבת לפנות בוקר למרכז הרפואי פוריה לאחר ששריפה פרצה בדירתם.

"ביום שבת, 10.11 לפנות בוקר הגיעו למלר"ד שני בני זוג מטבריה שנפגעו משריפה שפרצה בביתם, יחד עם האישה הגיעו כלבה ושני גורים. היא הסבירה שאלה הכלבים שלה שהיו איתה בבית כשפרצה השריפה והיא לא יכולה להשאיר אותם בדירה עטופת העשן. " כך סיפרה הבוקר בלה מונסטורסקי, אחות כללית במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה.

בני הזוג רימה ורפי אנידאר, ישנו בדירתם השכורה בטבריה בליל שישי, 9.11.12 , רפי מתאר את אותו הלילה: "בשעה 4:00 לפנות בוקר התעוררתי פתאום וראיתי גל של עשן סמיך בבית, ניסיתי להגיע לדלת של הדירה, לא הצלחתי, העשן היה כבד , התחלתי להשתעל ונפלתי לרצפה." רפי חזר לחדר השינה, יחד עם רימה, עמדו בחלון הדירה וזעקו לעזרה.

כוחות ההצלה שהגיעו תוך זמן קצר ניסו לחלץ את בני הזוג דרך סורגי החלון בחדר השינה וכשלא הצליחו נעזרו בפורץ שפתח את דלת הדירה. השניים חולצו והועברו מייד למלר"ד המרכז הרפואי פוריה. לפני שעלו על האמבולנס דאגה רימה לקחת איתה את הכלבה שלה מסוג צ'יוואווה , ואת שני גוריה. " את הגור השלישי לא מצאנו היא מספרת, חשבנו שהוא נפגע בשריפה. הבוקר התברר שהוא הצליח לברוח ומצאו אותו בחוץ. "

לדברי בני הזוג, השריפה נגרמה ככל הנראה כתוצאה מקצר בשקע החשמל, וכתוצאה מכך נשרף סלון הדירה.

ד"ר קלאודיה סימסולו, סגנית מנהל מחלקה פנימית א', עדכנה הבוקר כי מצבם הרפואי של השניים היום טוב, הם סבלו משאיפת עשן וטופלו כנדרש באמצעות חמצן . בהגיעם לבי"ח בוצעה בדיקת רמת קרבוקסי המוגלובין בדם, המשקפת את החשיפה לפחמן חד חמצני . תוצאות הבדיקה הצביעו על רמה גבוהה של פחמן חד חמצני אצל שני בני
הזוג ,אך הודות לטיפול לאחר כ 12 שעות , הרמהחזרה לערכים תקינים.

ד"ר סימסולו מדגישה שהעשן שנוצר כתוצאה משריפה מסוכן ורעיל , חשוב מאד להניח מטלית לחה על הפה ולהשתדל להגיע לחלון או פתח אחר דרכו ניתן לנשום אויר נקי.