סקר תזונה במסגרת יום התזונה הבינלאומי

ביום חמישי, 8.11.12 צוין יום התזונה הבינלאומי, במסגרתו התקיים במחלקות הפנימיות במרכז הרפואי פוריה, סקר אנונימי בקרב המטופלים לבדיקת הצריכה התזונתית.

תת תזונה באשפוז הינו גורם סיכון להארכת ימי האשפוז, לאשפוזים חוזרים, לעיכוב בהחלמה, לתחלואה ואף תמותה.בנוסף, ירידה בצריכת המזון במהלך האשפוז אצל חלק נכבד מהחולים מעלה את הסיכון להופעת סיבוכים כמו זיהומים, תפקוד נשימתי ירוד ועוד. מנתונים של ארגון הבריאות העולמי, עולה כי שכיחות המצאות תת-תזונה בבתי החולים נעה בין 20% ל- 50% . למרות השכיחות הגבוהה, מודעות הצוות המטפל למצבם התזונתי של החולים לוקה בחסר. לדברי גלית מגריל, מנהלת היחידה לתזונה קלינית במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה, "יתכן שחלק מהמטופלים לא אוהבים את האוכל בבית החולים,בכל מקרה, ישנם מאושפזים שלא אוכלים כהלכה, מאבדים ממשקלם ומצבם עלול להידרדר.דווקא במהלך אשפוז חיוני מאוד לאכול כהלכה, היות ובמצבי מחלה הדרישה התזונתית של הגוף עולה בהשוואה לאדם בריא."

"יום התזונה" הינו פרויקט מחקר בינלאומי במסגרתו נבדקים במקביל מספר רב של מרכזים רפואיים ברחבי העולם, כאשר המטרההיא מיפוי אירועי תת תזונה של חולים מאושפזים ובדיקת הצריכה התזונתית ביום המחקר.הפרויקט הינו פתוח, לא התערבותי וחוזר על עצמו מידי שנה. ביום חמישי , 8.11.12 במסגרת יום התזונה הבינ"ל ביצעו דיאטניותהיחידה לתזונה קלינית בביה"ח פוריה, את הסקר בשתי המחלקות הפנימיות בביה"ח .

גלית מגריל מציינת כי 45 מטופלים ענו על שאלון אנונימי העוסק באופן האכילה והכמות הנאכלת בארוחת הצהרים או הערב.במקביל, בעזרתו של צוות הסיעוד במחלקות הפנימיות, בוצע איסוף נתונים אנונימיים מהתיקים הרפואיים, אשר תרם מאוד להצלחת הפרויקט.לסיכום, הנתונים שנאספו יעברו עיבוד וניתוח סטטיסטי לאחריו יוכלו אנשי המקצוע לקבל את התוצאות ואף לראות את ההשוואה למרכזים רפואיים אחרים. "זה מידע חשוב שמאפשר לנו לשפר כל הזמן את הטיפול שלנו במטופלים. "