מחקר משותף לפוריה עם אונ' הונג קונג

לו צי ווי, מתמחה ברפואת שינים, הגיע באמצע החודש למחלקת פה ולסת במרכז הרפואי פוריה, במסגרת מחקר משותף של המחלקה עם אוניברסיטת הונג קונג.

לו צ'י ווי, מתמחה מאוניברסיטת הונג קונג, התלווה בשבועיים האחרונים לצוות מחלקת פה ולסת במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה. לו צ'י הוא רופא שינים ממלזיה, אשר מתמחה בכירורגית הפה והלסתות באונ' הונג קונג זו השנה השלישית והאחרונה. הוא הגיע למחלקת פה ולסת בפוריה, כדי לאסוף נתונים למחקר שהוא עורך יחד עם ד"ר לסטר, וכחלק מעבודת המאסטר שלו.

לפני עשור לערך הציג ד"ר צבי לסטר, מנהל מחלקת פה ולסת, בפני הצוות באוניברסיטת הונג קונג טכניקה בה החלו להשתמש במרכז הרפואי פוריה, העושה שימוש במכשיר ייחודי שהיה שותף בפיתוחו. טכניקה זו להרחבת הלסת, עושה שימוש במכשיר שנשען על העצם ולא על השינים ובאופן זה מונע פגיעה בשינים שלא תמיד חזקות ולעיתים הן נדחפות החוצה בהרחבה אורתודונטית קונבנציונלית . המחקר בא לבדוק מקרים ונתונים בהם נעשה שימוש בטכניקה הזו בעשור האחרון ולהשוות נתוני הטיפול ותוצאותיו בישראל ובהונג קונג.

לו צ'י ווי (33)מספר שהוא נשוי ואב לילדה, במהלך הלימודים באוניברסיטת הונג קונג הוא פוגש את משפחתו במלזיה אחת לשלושה חודשים. בחודש ספטמבר כשיסיים את לימודיו הוא יחזור למלזיה, מאחר והממשלה מימנה את לימודיו הוא מחויב לחזור ולעסוק שם ברפואת שינים. לדבריו יעסוק שם בכירורגיית פה ולסת ובתיקון של עיוותים בעצמות הלסת והפנים.

הקשר עם המרכז הרפואי פוריה נוצר הודות לידידות ממושכת של ד"ר לסטר עם מנהל המחלקה באונ' הונג קונג. ד"ר לסטר ציין כי הכוונה היא לאסוף ולהשוות את הנתונים לטובת מאמר משותף בעיתונות המקצועית.

לפני שנפרד ציין לו צ'י כי זו היתה חוויה מיוחדת, כידוע לתושבי מלזיה אסור לבקר בישראל, לכן בתאום עם הקונסוליה בהונג קונג הוצא לו ספח לפספורט בכדי שלא להטביע את החותמת הישראלית בדרכון המלזי. לדבריו, בני משפחתו חששו מאד מהנסיעה לישראל, המידע שמגיע אליהם מתאר מדינה שנמצאת במצב מלחמה, הוא הופתע לטובה מהנופים, והיחס האוהד והחם שקיבל מאנשי הצוות והקולגות במחלקת פה ולסת.