הכוכב של חג הקורבן

ד"ר אבי און, מנהל יח' גסטרו ותזונה בילדים, בבי"ח פוריה, הצליח לשלוף כוכב פלסטיק מצינור הוושט של תינוק בן שנה.

"אני חייב לד"ר את און את כל התודה שבעולם, אמר הבוקר נרגש מוחמד פוקרא תושב בועיינה נוג'ידאת, "אני מרגיש שהוא הציל את החיים של הבן שלי." פוקרא סיפר שלקראת חג הקורבן קנו בני המשפחה בגדים חגיגיים לילדים, כוכב פלסטיק שהיה מוצמד לחגורת השמלה של הבת, נפל לרצפה. ככל הנראה, התינוק אחמד, בן השנה, זחל בחדר, מצא את הכוכב הקטן ובלע אותו.

"התינוק התחיל לבכות וראינו שהוא לא נושם טוב, לקחנו אותו ונסענו ישר לבית החולים" בני המשפחה הגיעו ביום חמישי, 25.10 , למלר"ד המרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה. בצילום שבוצע ניתן היה לראות את הכוכב הקטן נעוץ בחלק העליון של הוושט של התינוק."היו לנו כבר מקרים של בליעת חפצים זרים, אבל המקרה הזה היה מיוחד גם מאחר ומדובר בתינוק בן שנה ובשל העובדה שהכוכב המשונן ננעץ בוושט והחשש היה שיגרום לנקב בוושט ולסיבוכים."

בפעולה שבוצעה בהרדמה מלאה, הצליח ד"ר און לזהות את הכוכב בוושט ובאמצעות מכשור מיוחד וזהירות כפולה ומכופלת לשלוף את הכוכב דרך הפה של התינוק. האבא, מוחמד פוקרא סיפר שהם שוחררו אתמול, יום שבת לביתם. הבוקר, אחמד הקטן מרגיש טוב, וכבר זוחל ומשחק כהרגלו.

ד"ר און סיכם ואמר, "המקרים האלה יכולים להיות מאד מסוכנים, מאד חשוב להשגיח על הילדים בכל גיל ומנוע מהם לבלוע חפצים קטנים. "