מלמדים את ההולנדים

ד"ר נסיה לנג והליצנית הרפואית שושי אופיר השתתפו בקונגרס בהולנד שם הרצו בפני ליצנים רפואיים והציגו את המודל החדשני של שילוב ליצן רפואי במהלך טיפול ובדיקה.

ד"ר נסיה לנג, מנהלת מרכז טנ"א (טיפול בנפגעי אלימות מינית) במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה והליצנית הרפואית, שושי אופיר, השתתפו בתחילת חודש אוקטובר בקונגרס CLINICLOWN , שהתקיים בעיר אמרספורט בהולנד ואורגן ע"י עמותת הליצנות הרפואית בהולנד.

השתיים הרצו בפני באי הקונגרס במטרה להציג את הפעילות במרכז הרפואי פוריה, ולהביא לשדרוג תפקידם של הליצנים הרפואיים בהולנד. מסבירה ד"ר לנג,

"הליצנים בהולנד אינם מעורבים בהליכים הטיפוליים , המודל שלפיו אנחנו פועלים בארץ שבו ליצנים רפואיים באים במגע עם מטופלים במהלך טיפול או בדיקה, אינו מוכר להם.

אנחנו הצגנו את המודל שלפיו אנחנו עובדים במרכז הרפואי פוריה, שהוא חדשני וייחודי בארץ ובעולם. למעשה, מרכז טנ"א הוא הראשון ששילב ליצנות רפואית עם נפגעי אלימות מינית. הרצנו בפני 180 איש באופן שסחף את הקהל והיווה מודל לחיקוי והשראה."

פרט להרצאה סיירו נציגות מרכז טנ"א במרכז לטיפול בנפגעי תקיפה מינית באוטרכט "השווינו את מודל העבודה שלנו עם המודל שלהם. הצגנו בפניהם סרט והם ביקשו מאמרים כדי ללמוד את שילוב הליצנות רפואית. "

ד"ר לנג סיכמה ואמרה שהשילוב החדשני של ליצנות רפואית במהלך בדיקה של ילדים נפגעי אלימות מינית, מסקרן ומעניין את אנשי המקצוע ברחבי העולם וזו הסיבה שהצוות מפוריה הוזמן להרצות על הנושא, " אני שמחה שיש לנו הזדמנויות לספר ולחשוף את העבודה הייחודית שאנחנו עושים במרכז טנ"א . "