נולד במעלית..

רימה אבו שמלא, בשבוע ה35 להריונה חשה בשבת ברע והגיעה למלר"ד במרכז הרפואי פוריה. רימה לא הספיקה להגיע לאגף החדש לאם וליילוד , במעלית בדרך מהמלר"ד תקפו אותה צירים חזקים, ד"ר פישמן אשר הוזעק למקום יילד אותה במעלית.

ביום שבת 13.10.12 , חשה רימה אבו שמלא, תושבת הכפר מ'רר , בשבוע ה35 להריונה, כאבים חזקים ברחם. היא קראה לבעלה ויחד הם מהרו למרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה. "לא ידעתי מה הבעיה, היו לי כאבים חזקים והתחיל דימום ונסענו מהר לפוריה..." היא מספרת.

בני הזוג הגיעו לבית החולים, הבעל רץ למחלקה לרפואה דחופה, ובקש עזרה לאשתו .מספרת אילנה אהרון ,אחות כללית, "קראתי למיילדת מחדרי לידה ורצתי לעבר המעלית, האשה כבר החלה ללדת על רצפת המעלית, לא היה זמן להעביר אותה לחדר לידה. עמדתי והחזקתי את הדלת של המעלית כדי שלא תיסגר, בינתיים הגיע ד"ר פישמן והחל בקור רוח ליילד את התינוק. הצוות הגיע מסביב והביא ציוד סטרילי, מצעים וציוד חיוני."

ד"ר אלכס פישמן, גניקולוג במחלקת יולדות, מוסיף "הייתי בדרך למלר"ד ושמעתי אשה זועקת מכאבים, ירדתי לקומת קרקע וראיתי אשה שכורעת ללדת במעלית, מהר נכנסתי פנימה והתחלתי ליילד אותה. כשירדו המים הבנו שזו לידת עכוז, מחוסר ברירה המשכנו ליילד בלידה רגילה(מצג עכוז מיילדים בניתוח קיסרי) . למזלנו התינוק הוא פג שמשקלו יחסית קטן, כך שהצלחנו להוציא אותו ללא תקלות. אני שמח שהלידה עברה בהצלחה, גם היולדת וגם התינוק מרגישים טוב. "

דנה הופר המיילדת שהוזעקה למעלית, הוסיפה שמייד לאחר שהתינוק יצא הועברה האם לחדר לידה, "היו לנו כבר לידות לא שגרתיות, אבל עוד לא היתה לנו לידה במעלית, זה לא היה פשוט בלי מוניטור ובקרה, אני שמחה שהצלחנו לעשות את זה על הצד הטוב ביותר. "

עבור רימה אבו שמלא זהו הבן השלישי, אחיו, בן שלוש ובן שנתיים נולדו אף הם במרכז הרפואי פוריה, "כשהוא יגדל יהיה לו סיפור מיוחד לספר על הלידה שלו" מסכמת האם בחיוך.