לא מחכים לחורף.. חיסון נגד שפעת

מנהל בית החולים ד"ר יעקב פרבשטיין היה הראשון מקרב צוות העובדים אשר התחסן הבוקר, יום שלישי, 9.10 , נגד מחלת השפעת, "אני רואה חשיבות רבה בקבלת החיסון מוקדם ככל האפשר ואני מצפה שגם השנה בית החולים יוביל באחוז המתחסנים הגבוה מקרב העובדים. "

במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה לא מחכים לחורף, הבוקר החלו לחסן את צוות המרכז הרפואי נגד מחלת השפעת. קוזיתא ליבאי, המפקחת האפידמיולוגית של בית החולים, "אנו עומדים בפתחה של עונת שפעת החורףולכן ממליצים כברלהתחסן נגד המחלה . כל אחד יכול לחלות! נגיפי שפעת נישאים באוויר בתוך טיפות זעירות, הבאות כתוצאה משיעול, עיטוש, או אפילו מדיבור של אדם החולה בשפעת. הטיפות יכולות להישאף במישרין, או להיקלט מחפץ כלשהו, כמו מכשיר הטלפון או מקלדת המחשב, ולעבור במגע אל עבר העיניים, האף או הפה. חיסון עשוי למנוע את המחלה, להפחית את עוצמתה, משכה והופעת הסיבוכים. חיסון עשוי גם לצמצם את ההדבקה וכך למנוע התפרצויות "

אילנה אהרון, אחות כללית ואחראית המרפאה לבריאות העובדים, ציינה כי חיסון נגד מחלת השפעת הנו הדרך היעילה ביותר למניעת תחלואה ותמותה משפעת. בנוסף חשוב להקפיד על חיטוי הידייםלעיתים תכופות , ולהקפיד להשתעל למרפק או לממחטה. אהרון הדגישה כי חשוב להתחסן מדי שנה מאחר וכל שנה יש נגיף חדש הגורם למחלה, בנוסף רמת הנוגדנים יורדת אחרי 6 חודשים.

לגבי תופעות לוואי ציינה אהרון,כי החיסון נגד שפעת עלול לגרום לתופעות לוואי כמו נפיחות או אודם באזור החיסון, כאבי שרירים ואפילו חום. אולם כל תופעות הלוואי האלה, אם הן אכן מתרחשות, חולפות לכל היותר כעבור יומיים, והתחושה היא הרבה פחות גרועה בהשוואה לתחושה של מי שלא קיבל חיסון נגד שפעת ונדבק במחלה.

ולסיום, החסינות מתפתחת תוך שבועיים ממתן החיסון, לכן חשוב להקדים ולהתחסן. הבוקר יום שלישי, החלו את סבב החיסונים בקרב צוות המרכז הרפואי. כמדי שנה ראשון המתנדבים להתחסן, היה מנהל בית החולים ד"ר יעקב פרבשטיין שאמר " מדי שנה אני מקפיד להתחסן יש חשיבות רבה בקבלת החיסון מוקדם ככל האפשר, בהתאם להנחיות משרד הבריאות.ואני מצפה שגם השנה בית החולים יוביל באחוז המתחסנים הגבוה מקרב העובדים. "