חג סוכות שמח!

במרכז הרפואי פוריה כבר מתכוננים לחג הסוכות, ברחבי בית החולים יוקמו שלוש סוכות אשר יהיו פתוחות לקיום מצוות החג עבור צוות העובדים והמבקרים.

בשבע בבוקר עמרם מלכה (53) , כבר עסוק בבנייתהסוכה המרכזית הצמודה לחדר האוכל בבית החולים," נכון" הוא אומר , "המצווה היא לבנות הסוכה בצאת יום הכיפורים אבל יש לי שלוש סוכות לבנות בבית חולים, אני לא אספיק אם לא אתחיל היום. "

32 שנים עמרם עובד כחשמלאי במרכז הרפואי פוריה, "כשהתחלתי לעבוד כאן, בית החולים היה שורה של צריפים ... מאז שאני כאן 32 שנה לקחתי על עצמי לבנות את הסוכה ואני נהנה לעשות את זה. את הקרשים של הסוכה הגדולה ליד חדר האוכל אני שומר מאז השנה הראשונה ומוציא אותם כל שנה" .

מלבד הסוכה המרכזית ליד חדר האוכל , עמרם מקים בעזרת חברי צוות שמסייעים לו עוד שתי סוכות, אחת בסמוך לבית הכנסת בבית החולים, והשלישית בסמוך למחלקה הגריאטרית. "זה מצווה וזה כייף שאנשים מגיעים ונכנסים לברך ולאכול בסוכה, כך גם מרגישים את אווירת החג גם בבית החולים וזה נחמד.אנשים שואלים איפה הסוכה ואם אפשר לבוא לברך ואני מזמין אותם בשמחה. "

במהלך היום הוא יסיים לבנות ולהרכיב את כל הסוכות, למחרת יום כיפור הוא מזכיר צריך לבוא ולקשט את הסוכות, בנות השרות הלאומי בבית החולים כבר התנדבו למשימה הזו.

עמרם, תושב טבריה, מסכם בחיוך, "אני מאחל רק בריאות לכולם, שהשנה החדשה תביא לנו שלום.נמאס מהמתח ומהלחץ של המצב הביטחוני, והכי חשוב שיהיה שלום בתוך העם, בינינו ."