"תלחצי" מיילדת בפוריה, כתבה ספר על חוויות הלידה

מדי יום פוגשות את דנה הופר, נשים שמגיעות ללדת בחדרי הלידה החדשים במרכז הרפואי פוריה, מעטות יודעות שדנה המיילדת שלהן היא גם מחברת הספר "תלחצי".

"אז כן, המקצוע שלי הוא אולי המקצוע הכי מרתק בעולם(לפחות בעיני), ואכן אני נוכחת כמעט כל יום בהגעתם של חיים חדשים אל העולם, ואני רואה סביבי הרבה דמעות שמחה והרבה אהבה והתרגשות."דנה הופר, עובדת כמיילדת בחדרי הלידה במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה, מזה חמש שנים. בעבר עוד כשלמדה סיעוד במטרה להיות מיילדת, נהלה בלוג משלה באינטרנט בו העלתה רשמים וחוויות שלה מהלימודים ובהמשך מההתנסות בחדר לידה.לפני שנה לערך במהלך חופשת הלידה, לאחר לידת בנה נדב, החליטה ליצור מכל החומר שאספה ספר. הרעיון התגלגל והספר הגיע לדפוס בהוצאת סי.אל .

היא בת 37 ומתגוררת בישוב מעלה צביה (מועצה אזורית משגב), לדנה שני ילדים, שניהם נולדו במרכז הרפואי פוריה שהוא לדבריה המקום הידידותי ביותר ליולדות .
את הספר היא כתבה במשך 3 שנים וכיום ניתן למצוא את "תלחצי" בחנויות הספרים , "אני לא אוהבת להגיד "תלחצי" , אומרת דנה, "אבל זה מאד מתחבר ללידה ולסיטואציה של חדר לידה. הספר מיועד לנשים, למרות שאני חושבת שגם גברים יכולים ליהנות ממנו, זה בעצם תיאור של עולם הלידה ויש גם לא מעט הסברים. יש הרבה דברים שנשים לא יודעות, הן באות ללידה עם הרבה פנטזיות ותמונה לא כל כך מציאותית, הספר יוצר חיבור יותר אמיתי למציאות."