מחסור ברופאי שינים מומחים לטיפול בילדים בצפון

על רקע המחסור המשמעותי ברופאי שינים מומחים לטיפול בילדים בצפון הגיעו
חברי הכנסת ד"ר עפו אגבאריה, ד"ר חנא סוייד ומסעוד רנאים, לפגישה וסיור במחלקת פה ולסת בבית החולים פוריה.

ביום שלישי, 4.9 נפגשו מנהל בית החולים ע"ש ברוך פדה פוריה, ד"ר יעקב פרבשטיין, סגן מנהל בית החולים, ד"ר עופר תמיר ומנהל מחלקת פה ולסת ד"ר צביקה לסטר, עם שלושת חברי הכנסת ד"ר עפו אגבאריה, ד"ר חנא סוייד ומסעוד רנאים, מטרת הפגישה היתה להציף את נושא המחסור ברופאי שינים מומחים בעיקר לילדים, באזור הצפון.

ד"ר לסטר, מנהל מחלקת פה ולסת בביה"ח ציין כי ישנה מצוקה אמיתית של רופאי שינים המומחים בטיפול בילדים, בצפון. "צריך לפתוח יחידה מוגדלת לרפואת שינים לילדים תחת מחלקת פה ולסת בפוריה, אני מציע שיהיו ביחידה שני רופאי שינים מומחים אשר גם יוכלו להכשיר רופאים במסלול התמחות בהתאם לתקנות המועצה המדעית."

ד"ר לסטר ציין שחברי הכנסת גויסו לנושא כדי להגביר המודעות לבעיה הקשה וכדי לסייע בגיוס משאבים לבינוי ותקנים לשם הקמת היחידה החדשה.

ח"כ חנא סוייד אמר "פתיחת מסלולי התמחות חדשים בבי"ח פוריה תתרוםלשיפור שרותי הבריאות לכלל תושבי האזור. אנו תומכים ביוזמה ונעשה כל מאמץ להרחבת מחלקת פה ולסת, על מנת שתוכל לתת את השירות הטוב ביותר ולתת מענה למגוון הצרכיםשל תושבי הצפון."

ד"ר תמיר, סגן מנהל בית החולים אמר בתום הפגישה כי הנהלת בית החולים מברכת על היוזמה החשובה ושמחה על הירתמותם של חברי הכנסת לטובת שיפור השירות בתחום חשוב זה, לרווחת קהילת המטופלים בצפון.