השר לפיתוח הנגב והגליל בביקור וחנוכת כתות לימוד בבי"ח פוריה

סילבן שלום, השר לפיתוח הנגב והגליל, הגיע ביום שלישי 28.8 , לביקור במרכז הרפואי פוריה, במהלך סיור בבית החולים ולאחר שמנהל בית החולים ד"ר פרבשטיין הציג בפניו את מצבן הקשה של המעבדות הקליניות ציין השר יפעל לסייע בשדרוג המעבדות.

השר לפיתוח הנגב והגליל, והמשנה לרוה"מ סילבן שלום, מנכ"ל המשרד, אורנה האוזמן-בכור, מנכ"ל הרשות לפיתוח הגליל, שמי כהן ובכירים נוספים הגיעו ביום שלישי 28.8.12 לביקור וסיורבמרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה.

הביקור נפתח בפגישה של השר עם מנהל בית החולים, ד"ר יעקב פרבשטיין וחברי ההנהלה. במפגש הציג ד"ר פרבשטיין את מקומו ותפקידו של המרכז הרפואי פוריה במסגרת מערך הרפואה הציבורית בצפון וציין כי בית החוליםהתפתח משמעותית הן מבחינה מקצועית- רפואית והן מבחינת הציוד והתשתיות בעשור האחרון.

בהמשך, סיירו האורחים במחלקה הגריאטרית בבית החולים ובמעבדות הרפואיות. ד"ר פרבשטיין אמר "המעבדות במצב בלתי אפשרי אנחנו מתמודדים עם צפיפות קשה וחוסר אמצעים, חייבים לשדרג את הקיים על מנת להבטיח טיפול נכון לצד קידום הפעילות האקדמית אשר מתבצעת היום עם הפקולטה לרפואה בגליל." בתום הסיור התקיים בחדר ההרצאות שבאגף המיילדות החדש, טקס קצר לציון השלמת פרויקט שיפוץ והצטיידות של 8 כתות לימוד שישמשו כחדרי לימוד מחלקתיים ושיפוץ והצטיידות של אולם ההרצאות המרכזי ואולם התכנסות. הפרויקט אשר בוצע על ידי אוניברסיטת בר אילן , מומן בחלקו באמצעות המשרד לפיתוח הנגב והגליל.

בתום הביקור ציין השר שלום, כי התרשם מאד ממראה עיניו ובמיוחד מהשינוי הגדול שעבר בית החולים בשנים האחרונות. "המשרד לפיתוח הנגב והגליל מתקצב את בתי החולים בצפון לטובת שיפוץ מבנים קיימים תוך שיתוף פעולה עם ביה"ס לרפואה בצפת ואני שמח לראות את פירות ההשקעה הזו כאן. בעקבות הסיור היום אנו נדאג לכך שהמעבדות הרפואיות ישופצו ויותאמו לתנאים הקיימים בבתי החולים המובילים בארץ. "