השקעה במטבע ישראלי

בת 7 שיחקה במטבעות ובלעה מטבע של 5 ₪, האם המבוהלת לקחה אותה למרכז הרפואי פוריה, שם בתהליך מורכב ובשימוש במכשיר האזוגוסקופ הצליחו הרופאים להוציא את המטבע מהוושט העליון

ג'ואהר סואעד בת ה7 שיחקה ביום רביעי בערב בשני מטבעות אותם קבלה מאמה לרגל החג. תוך כדי משחק קסמים היא בלעה בטעות את שני המטבעות, את הראשון הצליחה לפלוט החוצה ואילו המטבע השני (5 ₪ ) נבלע. הילדה המבוהלת רצה לאמה וסיפרה שבלעה מטבע, לדברי האם היא אף בקשה שיקחו אותה לבית החולים.

המשפחה הגיעה למחלקת ילדים במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה.לדברי ד"ר תייסיר בשארה, מומחה אף אוזן גרון, הוצאת מטבע אשר נבלע ונתקע בוושט היא פעולה מורכבת ומסוכנת בשל החשש לפגיעה בוושט. "הפעולה נעשתה בהרדמה מלאה, האזוגוסקופ הוא מכשיר קשיח וצריך בצורה מאד איטית ועדינה להחדיר אותו עד לוושט העליון. הפרוצדורה נמשכה כ40 דקות והסתיימה בהצלחה! "

בבוקר למחרת הניתוח , ג'והאר חשה טוב יותר והיא מבטיחה בחיוך מבויש לא לשחק יותר במטבעות. ד"ר בשארה מוסיף כי חשוב להזכיר להורים לילדים קטנים לגלות ערנות מרבית ולהרחיק מהילדים מטבעות, פיצוחים, סיכות, מכסים של כלי כתיבה וכדומה, בשל חשש להשתנקויות והיחנקות.