הקורס ללימוד ערבית מציג "אליעזר והגזר"

ביום ראשון, 12.8.12 התכנסו עובדי המרכז הרפואי ע"ש פדה פוריה, המשתתפים בקורס ללימוד ערבית למפגש מסכם , גולת הכותרת היתה הפקה מקומית של "אליעזר והגזר" בערבית.

בתום שלושה חודשי לימוד הסתיים השבוע הקורס הראשון ללימוד ערבית מדוברת. היוזמה לקורס נולדה בוועד האחים והאחיות אשר אף קידם את הפרוייקט עד למימושו . מדובר בקבוצה אחת מתוך ארבע קבוצות שלמדו במקביל, סה"כ כ100 אנשי צוות אשר השתתפו בקורס המיוחד, אותו הובילה המורה רים עוס'מאן, לשיפור הדיאלוג והשליטה הבסיסית בשפה הערבית.

לאחר דברי ברכה, העלו ה"תלמידות" הצגה המבוססת על תרגום לערבית של סיפור הילדים המוכר "אליעזר והגזר" . האחות הראשית, במחלקת יולדות, אורה זילברמן אשר שיחקה בתפקיד הגזר, אמרה " מעבר להנאה שלי מהמפגשים השבועיים אני מרגישה שרכשתי כלים טובים לשיחה בסיסית ותקשורת חשובה בשפה הערבית. "

יהודית זומר, אחות בחדר ניתוח הוסיפה, "אני היום מסוגלת לנהל שיחה פשוטה עם מטופלים והכל בערבית, אני אוהבת את השפה ונהנית ממנה."

נאוה נמימי, מנהלת הסיעוד אשר השתתפה במפגש הסיכום אמרה, "בית החולים משקיע מחשבה ומאמץ באופן מתמשך לנושא הנגישות התרבותית והלשונית במטרה לשפר את השירות, היחס והקשר עםכל המטופלים. חשוב לנו לשפר כל הזמן את השרות ולחזק את התחושה של החולה ובני משפחתו שמקשיבים להם ומבינים אותם."

שמעון סויסה, מנהל מכללת "אינטלקט אקדמון" אשר מעבירה את הקורסים ציין כי , בי"ח פוריה הוא החלוץ ביוזמה זו אבל לאור הצלחת הקורס הראשון, בתי חולים נוספים כבר מתכננים לפתוח קורסים דומים. הוא הוסיף כי הקורס הכולל 60 שעות לימוד, מאושר ומפוקח ע"י משרד החינוך. "יש לנו במה להתגאות וזה שלכם, אווירת הלימודים פה מעוררת גאווה."