ניתוח קיצור קיבה זוגי

בני הזוג מ. תושבי נצרת עלית, החליטו שזוגיות באה לידי ביטוי בכל תחומי החיים, בחודש שעבר הם עברו יחד באותו יום ניתוח לקיצור קיבה, במחלקה הכירורגית במרכז הרפואי פוריה. יחד שניהם השילו כבר 17 ק"ג .

בני הזוג ילנה (49) ואיגור (58), עברו בחודש שעבר, ניתוח שרוול קיבה במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה, "כבר מזמן רצינו לעשות את הניתוח, יש לנו כל מיני בעיות בריאות ואנחנו חייבים לרדת במשקל בצורה משמעותית, כל מה שניסינו עד עכשיו לא הצליח לאורך זמן. קראתי הרבה חומר ושמעתי על המחלקה הכירורגית בבי"ח פוריה והחלטתי לעשות כאן ניתוח שרוול קיבה. אח"כ שכנעתי את בעלי לבוא ולעשות את הניתוח יחד איתי" מספרת ילנה.

ביום ראשון 15.7 הם התייצבו לניתוח במחלקה הכירורגית, ד"ר נסים גרון מנהל המחלקה אשר ביצע בשנים האחרונות עשרות ניתוחים דומים ציין כי זו פעם ראשונה שהוא מנתח באותו יום, אחד אחרי השני,את שני בני הזוג.באשר לניתוח הוא מסביר, "זה הניתוח היותר פופולארי בארץ מאחר ויחסית הוא יותר בטוח לחולה, מעבר לכך הניתוח מקנה איכות חיים טובהותוצאות טובות מאד של ירידה במשקל .הניתוח נעשה בלפרוסקופיה ומבלי "לפתוח" את הבטן, למעשה במהלך הניתוח אני מוריד לאורך כ80% מהקיבה. " ד"ר גרון מוסיף שבאופן טבעי בשל הקטנת הקיבה המטופלים יכולים לאכול כמויות קטנות מאד של אוכל, בנוסף, ניכרת ירידה בתיאבון מאחר והורמון הרעב(גרלין), מופרש פחות אחרי כריתת הקיבה.

"זה לא פשוט להתאשפז בבי"ח ולעבור ניתוח, כך אנחנו עוברים את החוויה והקושי ביחד, אנחנו אחד עם השני גם באשפוז וההחלמה משותפת" , אמרה ילנה. הניתוח בוצע בהצלחה ולאחר מספר ימים שוחררו בני הזוג לביתם.לדברי ד"ר גרון יש חשיבות גדולה מאד להתנהלות לאחר הניתוח, "חשוב מאד להמשיך לשמור ולהפנים הרגלי אכילה לאורך זמן ולשלב פעילות גופנית. הניתוח הוא נקודת ציון שלאחריה חייבים לשנות את צורת החשיבה ואורח החיים. " ד"ר גרון מוסיף כי על פי הנתונים 70% מהאנשים שעברו ניתוח שרוול קיבה הצליחו לשמור על הירידה במשקל לאורך זמן.

בשיחת טלפון עם ילנה הבוקר עדכנה שהיא ובעלה צמודים זה לזו גם בתהליך הירידה במשקל, ילנה שהגיעה לניתוח במשקל 112 ק"ג ירדה כבר 9 ק"ג ואילו בעלה ששקל 123 ק"ג הוריד 8 ק"ג ממשקלו.