תינוקת נעקצה ע"י עקרב

תינוקת בת 11 חודשים נעקצה בשעות הערב ע"י עקרב שחדר לבית, התינוקת נבדקה במלר"ד פוריה ולאחר טיפול נגד כאבים הועברה למחלקת ילדים להמשך טיפול והשגחה.

"אנחנו גרים במר'אר ליד שדה פתוח", מספר רביע בשארה, אביה של התינוקת ג'וייאל , "אתמול בערב הייתי במרפסת כששמעתי צעקות של אשתי מהבית. כשנכנסתי, מבוהל, הבנתי שעקרב נכנס הביתה ועקץ את הבת שלי , שישבה ושיחקה על הרצפה. למרבה המזל, ראינו את העקרב והצלחנו לתפוס אותו ולהרוג אותו.ברגע שראינו שזה עקרב שחור, התקשרתי לקופת חולים כדי לשאול מה לעשות, הרופא המליץ לי לקחת את התינוקת למיון בביה"ח. בינתיים, ראיתי על הרגל של התינוקת נקודה שחורה במקום של העקיצה, הרגל היתה אדומה והחלה להתנפח".המשפחה הגיעה, ביום רביעי 8.8.12 בחצות למלר"ד (מיון) במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה. לאחר בדיקות הועברה התינוקת להמשך טיפול והשגחה במחלקת ילדים.

ד"ר בשארה ג'ויל, רופא במחלקת ילדים ציין כי העקיצה מכאיבה מאוד וכאשר כמות הארס המוזרקת משמעותית, בתוך זמן קצר מאוד מרגישים את ההשפעה שלו על מערכות הגוף, במיוחד כשמדובר בתינוק שמשקלו יחסית קטן. התגובה להתפשטות הארס עלולה להיות אי-שקט, התכווצות שרירים, הפרשת רוק מרובה, דמעות וזיעה, התגברות קצב הלב וכן התפתחות הפרעה בתפקוד הלב עד אי-ספיקת לב קשה. לכן, חשוב לתת מענה לכאבים , להרגיע את המקום ולהשגיח שלא תתפתח רגישות או קושי בנשימה, דופק מהיר או הפרעת קצב.

ד"ר ג'ויל ציין כי מאז הלילה חל שיפור ניכר במצבה של התינוקת ולכן הוחלט לשחרר אותה לביתה ביום חמישיאחה"צ .