משפצים כתות עבור הסטודנטים של הפקולטה לרפואה

ביום שני, 23.7.12 התקיים במרכז הרפואי פוריה, טקס לציון השלמת פרויקט שיפוץ ושדרוג כתות לימוד אשר ישמשו את הסטודנטים בפקולטה לרפואה בגליל. בקרוב, יבנו ארבע מעבדות מחקר חדשות בבית החולים.

פרופ' רן טור כספא, דיקן הפקולטה לרפואה בגליל, חיים גליק מנכ"ל אוניברסיטת בר אילן , ורמי בר קדם, מנהל הפרויקט, הגיעו ביום שני, 23.7 , למרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה, לטקסחגיגי לציון השלמת פרויקט שיפוץ והצטיידות של 8 כתות לימוד שישמשו כחדרי לימוד מחלקתיים ושיפוץ והצטיידות של אולם ההרצאות המרכזי ואולם התכנסות.

הפרויקט שנמשך כשלושה חודשים, כלל שיפוץ ושדרוג החדרים, הצטיידות בציוד מולטימדיה מתאים ורהוט.

ד"ר יעקב פרבשטיין, מנהל בית החולים פוריה, ברך את נציגי הנהלת אוניברסיטת בר אילן ואמר "אני מבקש להודות לאוניברסיטת בר אילן על ההשקעה העצומה בקידום ופיתוח הפקולטה לרפואה בגליל. אין לי ספק, שביה"ס לרפואה יהיה מנוף שבעקבותיו תבנה בגליל גם קריה מדעית אשר תכלול תעשיות רפואיות מורכבות. היום, בסיומה של שנת הלימודים הראשונה, אני רוצה להאמין שאנחנו מגדלים כאן את דור ההמשך של הרופאים. כולי תקווה שחלקם יבחרו להישאר בגליל עם תום הלימודים."

פרופ' רן טור כספא, פתח בברכה ואמר, "אני רוצה לציין את ביה"ח פוריה מבחינת ההוראה שהיתה יוצאת מן הכלל, אני מבקש להודות לכל הרופאים שנטלו חלק ונתנו מעצמם ומכל הלב. אנחנו מרגישים שזו לא הפקולטה בנפרד ובית החולים בנפרד, זה משותף וכך אנו מתקדמים הלאה ביחד!"

חיים גליק, מנכ"ל אוניברסיטת בר אילן, אמר בתום הסיור בכתות המשופצות, "זו הציונות של המאה ה21 ליצור הלימה בין הסטודנטים הנפלאים שרואים את עתידם כאן בגליל, לבין בית החולים והרופאים שחיים ועובדים כאן. אנחנו היום משדרגים את ההוראה והמחקר, יש עוד הרבה לשאוף ולקדם "

לסיכום ציין ד"ר פרבשטיין כי בימים אלה הושלם התכנון ועומד להתפרסם המכרז לפרויקט נוסף אותו מובילה ומממנת אוניברסיטת בר אילן, בניית ארבע מעבדות מחקר חדשות בבית החולים. ההערכה היא כי הפרויקט יושלם במהלך 2013 .