סרט דוקומנטרי לטלביזיה הבלגית צולם בבי"ח פוריה

"יום הלידה" סרט דוקומנטרי המצולם עבור הטלביזיה הממלכתית הבלגית, צולם במהלך שבוע במחלקות האגף החדש לאם ולילוד, במרכז הרפואי פוריה.

צוות צילום בלגי הגיע בשבוע שעבר(15.7 -23.7 ), למרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה בכדי לצלם פרק בסדרה דוקומנטרית אשר חוקרת ומתעדת סיפורי לידה בתרבויות שונות.

הבמאית הבלגית, ליבה בלאונקורט, יזמה את הסדרה הכוללת8 פרקים, המתעדים את פלא הלידה, וחווית האימהות בתרבויות שונות. כל פרק (45 דקות) מצולם בארץ אחרת, עד כה צולמו פרקים בקניה, כווית, ובברזיל. בהמשך יצולמו פרקים נוספים בקנדה (אסקימואים), סין, הודו וארה"ב.את הפרק הישראלי בחרה הבמאית לצלם במרכז הרפואי פוריה, לדבריה רצתה לתעד ולהציג את החיבור שנוצר בבית החולים בין יולדות יהודיות וערביות ואת המציאות המיוחדת שהיא דו קיום אמיתי כפי שבא לידי ביטוי כשאם יהודיה ואם ערביה שוכבות זו לצד זו בחדר אחד. "בבלגיה יש פתגם שאומר - הכל תלוי היכן ממוקמת העריסה. הסדרה שלנו בעצם מראה את הייחוד והשוני שבין לידה בתרבות אחת ללידה בתרבות אחרת, כולנו נולדים ביולוגית באותה צורה, אבל מרגע שהתינוק נושם את נשימתו הראשונה התרבות שאליה הוא נולד מתחילה ליצור את השוני. " 

במשך שבוע שהה הצוות במחלקת יולדות, מחלקת יילודים ובחדרי הלידה באגף החדש.הצילומים כללו שיחות וראיונות עם מנהל בית החולים, ד"ר פרבשטיין, עם הצוות הרפואי ועם היולדות. לדברי המפיקה, הנקה וילסטק,שיתוף הפעולה לו זכו, הן מצד אנשי הצוות השונים והן מצד האמהות והמשפחות היה חם , ומחבק לאורך כל הדרך. 

השלמת הסדרה והקרנתה מתוכננת לשנת 2013 , הסדרה תשודר בטלביזיה הממלכתית הבלגית ובמקביל יפורסם ספר צילומי פורטרט של נשים לפני ואחרי הלידה ותוצג תערוכה מצילומיה של ליבה בלאונקורט שהיא צלמת מוכשרת ומוכרת באירופה.