ניתוח זוגי להסרת תוספתן

רחלי טורז'מן ואיציק סידי תושבי טבריה וחברים טובים החלו לסבול מכאבי בטן עזים ביחד, הגיעו למלר"ד המרכז הרפואי פוריה ביחד ולאחר בדיקות גילו להפתעתם ששניהם סובלים מאותה בעיה בדיוק – דלקת חריפה בתוספתן . ד"ר גרון, מנהל המחלקה הכירורגית, ניתח הלילה את איציק ומייד לאחריו את רחלי.

"זה ממש מצחיק ומוזר", סיפר ביום חמישי בבוקר, איציק סידי (39), הכאבים התחילו לנו ביחד באותו יום, אתמול בלילה החלטתי שאני לא יכול לסבול יותר ונוסע למיון ואז שרית אשתי אמרה לי תאסוף בדרך את רחלי , יש לה כאבים והיא רוצה להגיע לבית החולים. "הגענו למלר"ד פוריה אתמול בלילה", (יום רביעי, 18.7) מספרת רחלי (35), "השומר הבין שאנחנו יחד אבל כשסיפרנו שיש לנו אותם כאבים הוא חשב שאנחנו עובדים עליו. במיון עברנו בדיקות ואחרי בדיקת הסי.טי , ד"ר גרון הודיע לנו שלשנינו בדיוק אותה בעיה - דלקת תוספתן.

ד"ר ניסים גרון, מנהל המחלקה הכירורגית במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה, מוסיף, "במקרה של דלקת תוספתן הטיפול השכיח הוא ניתוח, לא מחכים בכדי שלא יתפתחו סיבוכים. מה שלא היה שכיח זה שהגיעו יחד שני חברים ותארו כאבים דומים. אחרי הבדיקה התברר שצריך להסיר את התוספתן . זמן קצר לאחר מכן, ניתחתי את איציק ומייד אחריו את רחלי." ד"ר גרון מציין כי הניתוח נעשה תוך שימוש בלפרוסקופיה, כלומר לא נדרש חיתוך ופתיחה של הבטן,והוא מסביר, "ההחלמה בעקבות ניתוח לפרוסקופיה היא מהירה יותר, הצלקות הן קטנות מאד, יש פחות כאבים ופחות סיבוכים נשימתיים בעקבות הניתוח , כך שתוך יום יומיים המטופל יכול לחזור לביתו".

בבוקר, במחלקה הכירורגית, רחלי מתארת את הלילה שחלף , "שכבנו במיון מטה ליד מטה, ואשתו של איציק שהיא חברת ילדות שלי עוברת מאחד לשני, הופתעתי כשהתברר שיש לי דלקת בתוספתן וצריך לנתח. לא ציפיתי לניתוחאבל אני שמחה שהייתי פה עם חברים,עודדנו ותמכנו אחד בשני, זו חברות אמיתית וזה מאד מקל ."

איציק שאושפז בחדר ממול, מסכם, "אני מרגיש קצת יותר טוב, שמח שזה נגמר, אין ספק שזו חוויה שנזכור, נדבר ונצחק על זה עוד הרבה שנים."