מלר"ד פוריה נערך לקראת חופשת הקיץ

במלר"ד (מיון) בבי"ח פוריה, נערכים לקראת חופשת הקיץ. הצפי הוא שבמהלך החודשים יולי, אוגוסט עומס הפניות למיון יעלה ב15%.

על פי הנתונים בחודשי הקיץ ניכרת עלייה משמעותית במספר הפניות לטיפול במלר"ד (מחלקה לרפואה דחופה), לדברי ד"ר טל אור , מנהל המלר"ד במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה פוריה, בקיץ שעבר (2011) חלה עלייה של 15% במספר הפניות בהשוואה לממוצע החודשי, במהלך השנה. ההערכה היא שמספר הפניות עולה כיוון שמספר המבקרים והמטיילים באיזור הכנרת ורמת הגולן עולה .

ד"ר טל אור מוסיף כי מלבד העלייה ה"עונתית" בשנים האחרונות ניכרת עלייה ועומס של פונים למחלקות לרפואה דחופה בכלל בתי החולים בארץ, כמו גם באירופה ובארה"ב.

ד"ר טל אור אשר הרצה על הנושא בכנס שהתקיים לאחרונה ברומניה, מסביר כי אחת הסיבות הבולטות לעלייה במספר הפניות למיון היא התבגרות האוכלוסייה.

נתון מעניין נוסף הוא שבישראל מספר הפניות יחסית לגודל האוכלוסייה גבוה משמעותית בהשוואה למדינות אחרות. בארה"ב אחד מכל שלושה תושבים פונה למלר"ד פעם בשנה, באירופה היחס הוא אחד לארבעה אנשים ואילו בישראל אחד מכל שני אנשים פונה למיון, פעם בשנה!

ד"ר טל אור מוסיף שהצרוף של כל המרכיבים הללו יוצר עומס וקושי בתפקוד של המחלקות לרפואה דחופה. לקראת העומס הצפוי בחופשת הקיץ הנפתחת בימים אלה, נערכו במרכז הרפואי פוריה, עם עתודות רופאים ואחיות, בנוסף ד"ר טל אור ממליץ למטופלים להשתדל להגיע למלר"ד שלא בשעות העומס בין השעות 12:00-14:00 בצהריים ובלילה בין השעות 20:00-24:00 . "אין ספק כי עומס במלר"ד משפיע על זמן ההמתנה. לכן, על מנת למנוע עיכוב בטיפול דאגנו שהחל מיום ראשון , ה 01/07 יהיה נוכח רופא אורטופד נוסף, במשמרת ערב במלר"ד."