נעקצה ע"י דבורה וכמעט נחנקה!

קשישה בת 77, אשר ישבה בגינה ואכלה ארוחת ערב, נעקצה בלשון ע"י דבורה. כתוצאה מהעקיצה התנפחה הלשון והאשה שהחלה להיחנק הובהלה למלר"ד במרכז הרפואי פוריה.

פנדי נהרי, בת 77 מהכפר מג'אר, הגיעה ביום חמישי בערב (28.6.12), כשהיא מונשמת למחלקה לרפואה דחופה במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה פוריה. לדברי ד"ר קלאודיה סימסולו, המנהלת בפועל של מחלקה פנימית א', כתוצאה מתגובה אלרגית, הלשון התנפחה ודרכי הנשימה של המטופלת נסתמו והיא נזקקה להנשמה. בבית החולים היא הובהלה לטיפול נמרץ שם קבלה טיפול נגד אלרגיה ומצבה השתפר מאד.

הבוקר, ספרה פנדי את השתלשלות המקרה, ביום חמישי, ישבה בגינת הבית כמדי ערב, ואכלה ארוחת ערב, במהלך הארוחה חשה עקיצה בתוך הפה ולאחר מכן היא ראתה את הדבורה. תוך זמן קצר הלשון החלה להתנפח והיא חשה מחנק וקושי לנשום, בנה הזעיק את מד"א שלקחו אותה מייד למרכז הרפואי פוריה. לדבריה זו פעם ראשונה שהיא נעקצת ע"י דבורה לכן לא ידעה שהיא אלרגית. היום היא מרגישה הרבה יותר טוב וצפויה להשתחרר לביתה. כשנשאלה אם לא תשב יותר בגינה ענתה, "בקיץ זו ההנאה שלי לשבת לנוח בגינה, אבל עכשיו אהיה זהירה יותר."

ד"ר סימסולו ציינה כי תגובה אלרגית שכזו יכולה לגרום לחנק ואפילו למוות, לכן מומלץ למטופלים שידוע להם על אלרגיה או כאשר מתפתחת תגובה אלרגית קשה, לשאת על גופם מזרק 'אפיפן' המכיל אפינפרין ובמקרה של עקיצת דבורה, מייד להזריק.