מחלקת פה ולסת מציינת 40 שנה להיווסדה

כ-200 רופאי שיניים מכל רחבי הארץ הגיעו ביום שישי, 29.6.12 לכנס מדעי לציון 40 שנה להיווסדה של מחלקת פה ולסת בביה"ח ע"ש ברוך פדה, פוריה. אורח הכבוד היה מייסד ומקים המחלקה, ד"ר טמקין.

תחת הכותרת "גישות עדכניות לשחזור רקמות רכות וקשות ברכסים ספוגים" התקיים ביום שישי במרכז הרפואי פוריה, כנס מדעי לציון 40 שנה להיווסדה של מחלקת פה ולסת.

ד"ר דניאל טמקין, מייסד המחלקה ואורח הכבוד בכנס, הגיע במיוחד מלונדון לכבוד האירוע. "התחלתי ברבע משרה, אז עוד לא ידעו אם צריך או לא צריך. המצב באזור היה של מעט מאד שירותים בתחום של פה ולסת או טיפול באנשים עם בעיות מורכבות. והנה כשיצאתי לפנסיה לפני 10 שנים כבר הייתה מחלקה מפוארת המונה 40 איש. "

ד"ר יעקב פרבשטיין, פתח את הכנס החגיגי ואמר, " מחלקת פה ולסת של המרכז הרפואי פוריה, היא שם דבר בכל האזור ועל כך גאוותנו. אני רוצה לשבח ולהודות שוב לד"ר טמקין אשר היה לו החזון והיוזמה החלוצית להקים מחלקה מאפס ולבנות אותה למחלקה המקצועית שהיא עד היום."

ד"ר צביקה לסטר, מנהל המחלקה אשר יזם וארגן את הכנס, פתח את מקבץ ההרצאות שעסקו בנושא הכנת הלסתות הספוגות לקראת השתלות. בהמשך הרצו גם ד"ר אבי טואג, ד"ר פארס קבלאן, ד"ר עירן פרונט וד"ר דובי שוורץ. בהרצאות הוצגו מכשירים וטכניקות חדשניות אשר פותחו על ידי רופאי המחלקה.

כ 200 רופאי שינים השתתפו באירוע, רביםשיבחו את הרמה הגבוהה שהוצגה בכנס וציינו את הייחודיות והמקוריות של המחלקה לכירורגית הפה והלסתות בבי"ח פוריה.

וד"ר טמקין מסכם, " אני גאה לראות את המחלקה פורחת ומשגשגת, ההרצאות שהיו כאן היום היו מרשימות ומאד מקצועיות. כל אחד מהרופאים כאן יכול להרצות בכל העולם."