סגנית ראש העיר טבריה בסיור במרכז לנפגעי אלימות מינית (טנ"א)

אוסנת כהן, סגנית ראש העיר טבריה, הגיעה ביום חמישי 21.6.12 , לסיור ופגישה עם הצוות במרכז טנ"א (לטיפול בנפגעי אלימות מינית)

סגנית ראש העיר טבריה, והאחראית על תחומי החינוך והרווחה בעיריה, הגיעה לסיור במרכז טנ"א (טיפול בנפגעי אלימות מינית), אשר ממוקם בתוך המרכז הרפואי פוריה. ד"ר לנג, אחראית המרכז ערכה לסגנית ראש העיר, סיור במקום ותארה את סוגי הפעילות אשר מתנהלים במרכז, החל מבדיקה וטיפול בנפגעי אלימות מינית (רובם הגדול ילדים) ועד לפעילות נרחבת למניעה הכוללת שיחות והרצאות לילדים ובני נוער.

ד"ר לנג הציגה את הפרויקט הקהילתי שבמסגרתו מגיעה ההצגה " סודות שצריך לספר " לגני הילדים.ההצגה אינטראקטיבית ונוצר שיח של השחקנים עם הילדים ואף עם ההורים אשר מוזמנים להשתתף.לדברי ד"ר לנג, הפרויקט הקהילתי מציע למעשה פעילות מניעה לילדים בגילאים 4-5 ולתלמידי כתות א', ב', במטרה להגביר את המודעות של הילדים והוריהם לנושא האלימות המינית ולחשיבות של יצירת הזדמנויות לשוחח על הנושא, "חשוב שהילדים ידעו שיש להם את הזכות והיכולת להגיד לא! חשוב שידעו איך להיזהר והישמר מפגיעה מינית. לזהות כשקורה משהו שהוא לא בסדר."

אסנת כהן, התרשמה מאד והדגישה את חשיבות הנושא. לדבריה, יש לפעול כך שתתקיים פעילות למניעה והגברת המודעות בקרב כלל הילדים, "אני מוכנה באופן אישי ללוות את כל התהליך ולראות איך אנחנו יוצרים את שיתוף הפעולה החשוב הזה עם מרכז טנ"א ומביאים את פעילות המניעה לכלל ילדי הגנים בטבריה. בנוסף חשוב לדאוג לפעילות הדרכה והכנה עם הגננות והצוות החינוכי . עיריית טבריה רואה חשיבות עליונה ביצירת מוגנות מקסימלית בעבור ילדי העיר ותפעל על מנת לייצר בסיס איתן לשיתוף פעולה עם המרכז לנפגעי אלימות מינית הפועל בבית החולים פוריה". בהמשך סוכם שתיבדק אפשרות לסיוע ותמיכה במרכז טנ"א, כחלק מתוכניות שונות הפעילות בעיר.

מרכז טנ"א, בבי"ח פוריה הוקם לפני 10 שנים ומטפל כיום בכ100 מקרי פגיעה מינית בשנה, רוב המטופלים קטינים. המרכז נותן מענה לכל מקרה של חשד לפגיעה מינית בילדים, נוער ומבוגרים. הטיפול כולל בדיקה רפואית, ייעוץ, סיוע נפשי ועוד.