עוברים לאגף המיילדות החדש !

בתום שלוש שנים ובהשקעה של כ 60 מליון ₪ נפתח ביום שלישי, 12.6.12 מבנה אגף המיילדות החדש, במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה. הפרויקט בסיועה הנדיב של קרן לגסי הריטג'.

" מזל טוב לכולנו, תינוקת ראשונה נולדה ברגעים אלה בחדר הלידה החדש" כך הודיעה, הבוקר(בשעה 9:48 ) וקולה רועד מהתרגשות, מירי טל , האחות האחראית בחדרי הלידה. ההודעה שנשמעה ברחבי האגף החדש,באמצעות מערכת האינטרקום הפנימית, הביאה לפרץ של חיוכים וקריאות שמחה בקרב הצוות והאורחים הרבים שהגיעו הבוקר לראות את אגף המיילדות המפואר והחדש. אמה של התינוקת הראשונה שנולדה באגף החדש, היא בלהה ליסון, תושבת הזורעים. מירי טל ספרה בהתרגשות שהיא חברת ילדות של הסבתא, פרחיה ליסון וגם האם ברוריה, נולדה במרכז הרפואי פוריה.

12 חדרים בודדים ליולדת, 18 חדרי יולדות עם שתי מיטות, 2 חדרי ניתוח צמודים ומשוכללים, 8 חדרי לידה מודרניים ומרווחים, שלוש קומות, 5,100 מ', זהו המפרט של האגף החדש לאם וליילוד.

ד"ר יעקב פרבשטיין מנהל בית החולים עבר בין הקומות ובין החדרים כשההתרגשות והשמחה ניכרות על פניו,"השלמנו בהצלחה פרויקט גדול ומורכב. הבשורה הגדולה פה, היא חווית לידה בתנאים של מלון 5 כוכבים. מחלקת נשים ויולדות וחדרי הלידה בבית החולים ידועיםכבעלי מוניטין רב, בלטנולאורך השנים בתחום הטיפול הרפואי והמקצועי. עכשיו אנחנו מציעים גם תנאים פיזיים מעולים! כל יולדת היתה רוצה ללדת במקום כזה, מבלי לשלם עבור מלונית. לקבל חדר לבד,שירותים ומקלחת צמודים.. "

בהשקעה של כ60 מליון, בסיועה הנדיב של "קרן לגסי הריטג' ",הושלמה בניית האגף החדש. האגף כולל 8 חדרי לידה כולםממוגנים כך שבמצב חירום, כולל אירוע אב"כ , לא יהיה צורך להעביר את היולדות (אין צורך במסכות אב"כ).בנוסף, קומת המרתף באגף החדש ממוגנת לשעת חירום , במצב חירום המחלקה כולה תועבר ותתפקד בצורה מלאה בקומה זו.

הבנייה נעשתה בסטנדרטים מאד גבוהים, כולל הקפדה על נגישות לבעלי מוגבלויות. בחדרי הלידה אף הותקנה מערכת לניטור המאפשרת בקרה על כל החדרים בזמן אמת.

פרופ' בן עמי, מנהל המחלקה אמר, "זהו יום חג לכולנו. המרכז הרפואי פוריה מציע עכשיו ליולדות את הסטנדרטים הגבוהים ביותר הקיימים. האגף מצויד בציוד הטכנולוגי הכי מתקדם, בנוסףבחדרי הלידה הכנסנו אמבטיה לשיכוך כאבים, פתחנו שני חדרי ניתוח צמודים שמאפשרים מעבר מהיר ויעיל ואפילו ביצוע שני ניתוחים במקביל במקרים דחופים. ".לצד חדרי לידה ומחלקת יולדות, עוברים לאגף החדש גם היחידה להפריה חוץ גופית ויחידת האולטרא סאונד.

סיוון וחן אביטל, זוג צעיר מהישוב פוריה, נכנסו לחדר החדש עם חיוך רחב על פניהם, סיוון ילדה בן בכור אתמול בערב, "בלידה השנייה אני כבר אגיע ישר לאגף החדש, הכל חדש, מואר, מרווח , יש פרטיות, פשוט נעים." והבעל חן הוסיף, " הצוות פה מדהים, גם אם לא היינו גרים קרוב היינו בוחרים לבוא רק לכאן".