איך להתמודד טוב יותר במצבי אי וודאות ולחץ

קבוצה של אחיות ואנשי צוות במרכז הרפואי פוריה, משתתפת בסדנא מיוחדת להתמודדות עם מצבי אי ודאות ולחץ. הסדנא אותה מעבירים אנשי הצוות הקהילתי של נט"ל כוללת התנסות, התבוננות פנימית וכלים להתמודדות עם סיטואציות קשות, שהם חלק מפעילות היום יום, של הצוות בבית החולים.

"זה זעזע את כולנו, זה בלתי נתפס, ישר חשבתי על הצוות שעבד בלילה בבית החולים. ההתמודדות כל כך קשה" , כך אורלי קקון, אחות כללית במרכז הרפואי פוריה, בהתייחסה לאסון בו נספתה כמעט כל משפחת אטיאס, בכביש היורד לטבריה לפני שבוע. אורלי שתפה את חבריה לצוות, במסגרת סדנא מיוחדת המתקיימת בימים אלה במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה. נדיה ימין, אחות במיון ספרה גם היא, "נפגשתי כבר עם מקרים קשים כאלה בעבר, אני פשוט עוברת לעבוד כמו אוטומט, מנסה לנטרל את הרגש. אח"כ בבית אני מרשה לעצמי להתפרק.. "

את הסדנא מעביר הצוות הקהילתי בעמותת נט"ל , ג'ודי גונן ומשה הורוביץ,ומטרתה לתת ערוצי התמודדות עם מצבי לחץ, "אנחנו רוצים שהצוות יהיה ביכולת טיפול, ולכן אנחנו נותנים להם כלים לטפל בעצמם ביום יום, כמו הרפיה, רגיעה נפשית, נשימות. " ג'ודי גונן מוסיפה שבסדנאות דומות שהנחתה בבתי חולים אחרים המשתתפים העבירו משוב מאד חיובי, "אנשים מרגישים שזה עובד עבורם, לפעמים סדנא כזו עושה להם סדר ונותנת תחושה של ביטחון שהם יודעים ויכולים להתמודד גם עם סיטואציות קשות במיוחד." מוסיף משה הורוביץ, "יש פה צימאון לחלוק, לשתף, מול כל החוויות הלא פשוטות שהם חווים חשוב שהם ישתפו עם האנשים סביבם, זו מעין קבוצת תמיכה."

הסדנא אותה יזמה האחות האחראית במלר"ד, ענת מויאל, כוללת 5 מפגשים משך כל מפגש כ8 שעות, והיא מועברת במימון עמותת נט"ל.אילנה אהרון, אחות כללית בבית החולים מסכמת, "למדתי להיות יותר קשובה, אני מרגישה שקיבלתי עוד כלים איך להתמודד, איך לטפל טוב יותר.."