תורמי מגבית בריטניה בביקור במחלקה לרפואה דחופה (מיון)

בטקס מרשים הוסר ביום שני , 21.5.12 הלוט מעל שלט התרומה במחלקת מיון ילדים. בטקס השתתפו נציגי מגבית בריטניה וקבוצה של תורמים אשר הגיעו לסיור במיון החדש. מיון הילדים נבנה וצויד הודות לתרומה בסך 1.5 מליון דולר, שהועברה באמצעות מגבית בריטניה, מעזבונה של הגב' אייבי ג'ודה.

15 תורמים מבריטניה ובראשם מנהל מח' העזבונות במגבית בריטניה הרווי בראט, וספטוןברגסון, הממונה על פרויקטים מטעם מגבית בריטניה בגליל, הגיעו ביום שני לסיור במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה.

מנהל בית החולים, ד"ר יעקב פרבשטיין, אשר קבל את פני המבקרים יחד עם גב' נאווה נמימי, מנהלת הסיעוד, ברכו את הבאים וליוו אותם לסיור דרך אזור המיון הישן ועד למבנה המיון החדש, טיפול נמרץ ומיון ילדים. בתום הסיור נערך טקס מרגש להסרת הלוט מעל שלט התרומה, הממוקם בכניסה למיון ילדים. יש לציין כי בעקבות מלחמת לבנון השנייה, התגייסו נציגי מגבית בריטניה לסייע למרכז הרפואי פוריה בפרויקט הגדול והמורכב של בינוי אגף המיון החדש(סה"כ עלות הפרויקט כולו כ30 מליון דולר) . כ1.5 מליון דולר, מעזבונה של התורמת אייבי ג'ודה נתרמו לטובת בינוי וציוד מחלקת מיון ילדים, התרומה הועברה באמצעות עמותת ידידי ביה"ח פוריה.

את הטקס פתח הרווי בראט מנהל מחלקת העיזבונות במגבית בריטניה אשר תאר את הקשר והמחויבות של מגבית בריטניה לסיוע וקדום הגליל. לדבריו פיתוח כלל התשתיות, בריאות, חינוך, תעסוקהוכדומה, הוא הכלי לחיזוק הגליל והפריפריה ומשיכת תושבים נוספים לאזור. הרווי בראט אף הדגיש את הקשר המיוחד של אייבי ג'ודה ז"ל לגליל וציין , "בנה של אייבי ראובן כתב לי שהוא שמח שתרומתה של אמו סייעה לפיתוח ושיפור בית החולים אשר מטפל ודואג לרווחת תושבי הגליל." , זו ציונות אמיתית, סיכם בראט.

ד"ר פרבשטיין, הודה בחום לנציגי מגבית בריטניה ולאורחים וסיפר כי בניית המיון החדש היתה חלום שקרם עור וגידים אחרי שנים של תכנון וציפיה. הוא הדגיש, "אני כבר עסוק בתכנון הפרויקטים והחלומות הבאים, יש עוד הרבה מה לעשות, אבל חלומות מתגשמים רק עבור מי שחולם.." ד"ר פרבשטיין תיאר לאורחים את פרויקט בינוי אגף המיילדות החדש שיפתח בשבועות הקרובים ואף הזמין את התורמים לבקר שוב בבית החוליםולהתרשם גם מהאגף החדש, המפואר והמשוכלל.