" יום ללא עישון "

השימוש בטבק הוא הגורם העיקרי כיום למוות בעולם. יותר מ - 5 מיליון בני אדם ימותו השנה מהתקפי לב, שבץ, סרטן, מחלות ריאה או מחלות אחרות, בשל עישון. למעלה

כמדי שנה מציין ארגון הבריאות העולמי את היום ללא עישון ברחבי העולם. המטרה,

היא להעלות על סדר היום את נושא העישון ולהגביר את מודעות הציבור למניעת תמותה ותחלואה ממחלות הנגרמות בעקבות עישון טבק. ארגון הבריאות הבינלאומי קובע כי השימוש בטבק הינו הגורם העיקרי למוות בעולם. יותר מ -5 מיליון בני אדם ימותו השנהמהתקפי לב, שבץ, סרטן, מחלות ריאה או מחלות אחרות, בשל עישון.נתון זה אינו כולל יותר מ - 600,000 בני אדם, מהם יותר מרבע ילדים, אשר ימותו כתוצאה מחשיפה פסיבית לעישון. מידע נוסף שנמסר על ידי הארגון, מצביע על כך שמניין בני האדם שימותו בשל השימוש בטבק,צפוי להגיע עד שנת 2030 לכ- 8 מיליון איש בשנה. במהלך המאה ה-20, מתו כתוצאה מנזקי העישון כ-100 מליון בני אדם,הצפי הוא שהשימוש בטבק עלול להרוג כמיליארד בני אדם במהלך המאה הזו .

בעקבות ההרחבה שאישרה ועדת הבריאות של הכנסת, לצו למניעת עישון במקומות ציבוריים, נתלהברחבי המרכז הרפואי, שילוט המכריז כי בית החולים נקי מעישון. בנוסף, הנהלת המרכז הרפואי מעבירה באופן שוטף מידע לכלל העובדים ולציבור, בכדי להגביר המודעות לנזקי העישון .
מזה כשנה פעיל במרכז הרפואי פקח אכיפה, עובד בית החולים, רמון פואז, אשר מוסמך להטיל קנסות בגובה 1,000₪ על המעשנים בתחום בית החולים. הפרויקט מתבצע בשיתוף לשכת הבריאות המחוזית.

ד"ר יעקב ברעם, מנהל המכון האונקולוגי אמר היום, "מכעיס אותי הנזק העצום לאנשים מההתמכרות הנוראית הזו, אני נתקל בכל כך הרבה דוגמאות לסרטן שנגרם בצורה מודעת, כתוצאה מהרגל מיותר! כבר הערתי לצעירים שראיתי קונים סיגריות, שהם דואגים לי לפרנסה.. לצערי הם מסתכלים עלי במבט עקום וממשיכים לעשן..."

ד"ר ברעם מוסיף,"יש שבע מחלות סרטן קשות שאנחנו יודעים שנגרמות בעיקר כתוצאה
מעישון ! המסר שלי למעשניםביום הזה ובכל יום הוא שצריך להבין את הנזק העצום, ולקבל החלטה: "אני לא מביא על עצמי את הדבר הנוראי הזה"

שמעון סבח, המנהל האדמיניסטרטיבי של המרכז הרפואי סיכם ואמר, "אנו קוראים לכלל ציבור המבקרים,מטופלים ועובדים לשמור על בריאותם ועל בריאות הסובבים אותם ולהקפיד על בית חולים נקי מעישון."