רגישים לחלב? בי"ח פוריה הוא היחיד באזור בו ניתן לבצע בדיקה המאבחנת רגישות ללקטוז

חשוב לדעת: גם מי שרגיש ללקטוז לא חייב להימנע לחלוטין ממוצרי חלב. לדברי ד"ר אבי און, מנהל יח' גסטרו ותזונה בילדים, במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה, במינון נכון ומוגבל אפשר להמשיך ליהנות גם מקוטג' וגבינה צהובה. איך תדעו אם אתם רגישים למוצרי חלב? המרכז הרפואי פוריה הוא היחיד באזור, בו ניתן לבצע בדיקת מימן לאבחון רגישות ללקטוז .

אי-סבילות ללקטוז היא מצב שבו הגוף אינו מייצר בכמות מספקת את האנזים לקטאז, האחראי לפירוק הדו-סוכר לקטוז המצוי בחלב ובמוצריו. בשונה מאלרגיה לחלב שהיא מולדת, רגישות לחלב יכולה להתפתח בכל גיל והיא מתבטאת בתסמינים במערכת העיכול. כשהלקטוז אינו מתפרק במעי הדק, הוא מגיע למעי הגס. החיידקים שבמעי הגס מתסיסים את הלקטוז ומייצרים חומצות שומן וגזים, כמו מתאן ומימן. אלה גורמים לתופעות כמו כאבי בטן, שלשול, בטן נפוחה וגזים במערכת העיכול. תופעות אלה מופיעות לאחר צריכה של מוצרי חלב ונעלמות עם הפסקת הצריכה.

ד"ר און מדגיש כי חשוב לברר את הנושא ולאשר אתהאבחנה של אי סבילות ללקטוז (רגישות לחלב ). לשם כך ניתן לבצע בבי"ח פוריה (היחיד בצפון) , בדיקת מימן בנשימה. הבדיקה מתבצעת לאחר צום, על הנבדק לשתות לקטוז ולאחר מכן לנשוף לתוך מכשיר המודד אתריכוז המימן באוויר הננשף . תהליך הנשיפה לתוך המכשיר מתבצע ארבע פעמים(בהפרשים של חצי שעה ): אם באחת הנשיפות מבחינים בעלייה בריכוז המימן מעללמספר מסוים , משמע מדובר ברגישות ללקטוז.

ד"ר און מרגיע ואומר שגם במקרה שאכן מאובחנת רגישות כזו, ההדרכה היא לנקוט במספר פעולות המאפשרות להתמודד היטב עם הבעיה וזאת מבלי לוותר על מוצרי חלב אשר מכיליםסידן ,חלבון וויטמינים חיוניים. לדוגמא: צריכת מוצרי חלב דלי לקטוז (חלב דל לקטוז ,גבינות צהובות , לבנות קשות , קוטג'), פיזור הצריכה למנות קטנות במהלך היום, ואכילת מוצרי חלב ביחד עם מזון אחר (כריך עם גבינה)בכדי שהלקטוזימהל.ניתן, במקרים מסוימים להשתמש בתוסף תזונה שנקרא לקטזין, אשר מוסיף את האנזים החסר ומסייע בפרוק הלקטוז. מכל מקום, מומלץ קודם כל להיבדק ולפעול לפי הנחיית הרופא.