מנהל חדש למכון האונקולוגי

המנהל החדש של מכון האונקולוגיה במרכז הרפואי פוריה, ד"ר יעקב ברעם, מגיע לכאן מבי"ח שיבא, תל השומר. ולא הוא לא מוטרד מהנסיעות מרעננה, האתגר המקצועי והאווירה המיוחדת כאן הרבה יותר משמעותיים בעיניו.

לפני מספר שבועות נכנס לתפקידו כמנהל המכון האונקולוגי במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה, ד"ר יעקב ברעם. ד"ר ברעם, תושב רעננה מחלק את זמנו בין בי"ח שיבא, תל השומר שם הוא עובד כעשרים שנה, לבין ניהול המכון האונקולוגי בפוריה. וההשוואה אינה פשוטה, "אין ספק שבשיבא הכל הרבה יותר גדול והמשאבים נרחבים. אבל אני רואה כאן יתרונות רבים, הצוות המקצועי, האווירה המיוחדת, הקשר עם המטופלים. מצאתי פה, למרות שזו יחידה יחסית קטנה, אנשי מקצוע מצוינים, יכולת, ידע ובעיקר שיתוף פעולה, זו הייתה הפתעה עבורי. "

גליון הרזומה של ד"ר ברעם עשיר,התמחות באונקולוגיה, מחקר לפיתוח תרופות לסרטן במכוני בריאות לאומיים בבטסדה, ארה"ב, ושנים של ניסיון והתמחות בנושא גדולי מח בבי"ח שיבא. כיום הוא עדיין לומד להכיר את המכון ואת בית החולים, "אחד הדברים שקשה לי הוא שבבתי החולים הגדולים במרכז, יש נטייה להתמקצעות בתחומים מאד ממוקדים וצרים, אני לעומת זאת מאמין שחשוב מבט רחב יותר על החולה ועל כל סוגי המחלה. זה אחד הדברים שקוסמים לי פה בפוריה, זה נותן ביטוי לגישה שלי."

ובעניין השאיפות והתוכניות לעתיד, "המטרה שלי היא להגדיל ולהרחיב את המחלקה והצוות, אנחנו רואים עלייה במספר המטופלים שמגיעים לכאן וחשוב שנערך בכדי לתת את המענה הטוב ביותר לחולים. בהמשך הייתי רוצה לפתח גם נושא של מחקר קליני במחלקה." לדבריו חשוב הקשר של המחלקה עם בית הספר לרפואה בגליל, כבר ביוני יגיעו סטודנטים לרפואה לשבועיים התנסות קלינית במחלקה.

ומלה אחרונה בעניין הנסיעה מרעננה, ד"ר ברעם מגלה שהוא אינו נוסע כל יום, בלילות מסוימים הוא לן בפוריה, מה שמאד מקל עליו. בעתיד הוא מוסיף, אני מקווה להוסיף עוד יום עבודה ולהיות כאן שלושה ימים בשבוע.