טכניקה ייחודית לבניית רכסים לקראת השתלות שיניים

70 איש טופלו בהצלחה בטכניקה חדשה אשר מבוצעת רק במחלקת פה ולסת במרכז הרפואי פוריה. את הטכניקה הייחודית פיתח ד"ר פארס קבלאן, רופא בכיר במחלקה.

70 איש טופלו עד כה בהצלחה רבה בשיטה אשר מבוצעת רק במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה,פוריה. מדובר בטכניקה ייחודית לבניית רכסים לקראת השתלות שיניים באמצעות בניית מעין מדפים ותאים בעזרת עצם אשר נלקחת מצידי הלסת ומחלקת את האזור לתאים. הטכניקהפותחה ע"י ד"ר פארס קבלאן.

לדברי ד"ר לסטר, מנהל מחלקת פה ולסת בבי"ח פוריה, השיטה יעילה מאד בעיקר בלסת התחתונה באזור השיניים האחוריות, שם מוגבלת האפשרות להתקנת שתל ברכס ספוגבשל החשש לפגיעה בעצב. רכס ספוג, הוא אזור החניכים והעצם מחוסר השיניים, אשר שוקע במשך השנים בד"כ אחרי עקירת השן.

ד"ר קבלאן מסביר, "אנחנו ידועים כמחלקה שעוסקת בחדשנות ופיתוחים בתחום בניית העצם להשתלות" והוא מוסיףכי ידוע שישנה שכיחות גבוהה של שקיעה או ספיגת עצם בלסת התחתונה."היום יותר ויותר אנשים מעוניינים לעבור לשתלים במקום שינים תותבות. מאחר ובמקרים רבים יש שקיעה או בעיית ספיגה של העצם, בכדי שניתן יהיה להחדיר שתל נדרש לבצע קודם השתלת עצם. הטכניקה הזו גם פשוטה יותר לביצוע וגם חוסכת בזמן המתנה בין שלבי התהליך." ד"ר קבלאן מדגיש כי היתרון העיקרי של השיטה הוא שאין צורך במקור עצם מחוץ לחלל הפה, ולכן יישום הטכניקה הזו אינו מחייב אשפוז המטופל בבית חולים.

ד"ר לסטר סיכם ואמר, "מגיעים אלינו אנשים בגילאי 19 עד 70 , אנשים שבמרפאות אחרות אמרו להם שאין פיתרון. אנחנו נותנים להם קרן אור ."