בית חולים משפחתי

לעיתים קרובות מתארים את המרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה כבית חולים משפחתי ומציינים את האווירה והשירות האישי. עבור משפחת גנאים, בית חולים פוריה הוא המשפחה והבית.

סלים גנאים, בן 19, מתנדב בחודשים האחרונים במרכז הרפואי פוריה. סלים, הוא בנו של ד"ר מאג'ד גנאים, מנהל המחלקה האורתופדית במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה. הבחירה להתנדב בבי"ח פוריה היתה עבורו מובנת מאליה, "נולדתי בפוריה, בשבילי זה היה ברור וטבעי שאבוא להתנדב כאן". מספר סלים. אביו, ד"ר מאג'ד מוסיף, "אני פה כבר 25 שנים! סלים נולד פה, כל הילדים שלנו נולדו פה. זה בעצם הבית שלנו. אני לא מרגיש שזה יוצא דופן שסלים בא להתנדב כאן, זה המקום בו הוא צריך להיות."

סלים מוסיף שבחר להתנדב במשך שנה לעבודות שונות בבית החולים לאחר שאחותו הגדולה רימא, התנדבה בבית החולים במשך שנה. "רימא לומדת היום אומנות במכללה בצפת, אני חושב על לימודי רפואה. " סלים מחייך ומרים מבט לאביו כשהוא מוסיף "אני רוצה להיות רופא אבל אני נמשך לפסיכיאטריה יותר מאורטופדיה. האמת היא שפסיכיאטריה היא אחת הסיבות שבגללן אני חולם ללמוד רפואה."

בשלושת החודשים האחרונים, השניים מגיעים יחד למרכז הרפואי פוריה, ד"ר מאג'ד לעבודתו כמנהל המחלקה האורתופדית וסלים בארכיון בית החולים. "הצוות בבית החולים לא יודע שהוא הבן שלי, אני רוצה שהוא יסתדר לבד. נותנים לו הרבה אהבה ועזרה והוא משתלב מאד יפה."

תקווה סמדג'א, יו"ר ארגון יעל, המרכזת את המתנדבים בבית החולים, ציינה כי סלים הוא אחד מ130 מתנדבים הפעילים בתחומים שונים במרכז הרפואי פוריה.