צוות בי"ח פוריה לומד ערבית

כ100 מעובדי המרכז הרפואי ע"ש פדה פוריה, משתתפים בקורס ללימוד ערבית אשר מתקיים ביוזמת בית החולים, במטרה לשפר את השירות, הנגישות והתקשורת עם המטופלים.

ביום ראשון, 6.5.12 , התקיים המפגש הראשון במסגרת קורס ללימוד ערבית מדוברת, אותו יזמה הנהלת המרכז הרפואי פוריה. מדובר בקבוצה אחת מתוך ארבע קבוצות שילמדו במקביל, סה"כ כ100 אנשי צוות אשר ישתתפו בקורס מיוחד, לשיפור הדיאלוג ושליטה בסיסיתבשפה הערבית.

לדברי שמעון סבח, המנהל האדמיניסטרטיבי בביה"ח, "זו יוזמה חשובה ואנו שמחים להיות החלוצים בנושא. הבנו שחשוב לתת לאנשי הצוות בבית החולים כלים טובים יותר לנהל שיחה בשפה הערבית. הקורס הזה יקל על העובדים ועל המטופלים." רכזת ההדרכה, תגל צרפתי, הוסיפה שהשאיפה היא לקיים בעתיד קורסים דומים בשפות נוספות כמו אנגלית, או רוסית.

מנהל המרכז הרפואי פוריה, ד"ר פרבשטיין ציין בית החולים משקיע מחשבה ומאמץ באופן מתמשך לנושא הנגישות התרבותית והלשונית במטרה לשפר את השירות, היחס והקשר עם המטופלים. דיאלוג ותקשורת טובה, חיוניים לשיפור השירות והטיפול המקצועי ומחזקים את התחושה של החולה ובני משפחתו שמקשיבים להם ומבינים אותם.

שולמית סבן, מזכירה במחלקות קרדיולוגית ונשים, משתתפת בקורס, "זו שפה שנייה שחייבים לדעת, מאד קשה להיעזר באנשים אחרים כדי לשוחח עם המטופלים."
פרסילה הלה רהב, מיילדת, סיפרה "הייתי במשמרת בלילה והגיעה יולדת שדיברה ערבית , רציתי לדבר איתה ולהבין אותה אבל הרגשתי שאין לי שום ידע, זו הרגשה לא נעימה. אני רוצה להיות מסוגלת להגיע לאנשים..."

שמעון סויסה, מנהל מכללת "אינטלקט אקדמון" אשר מעבירה את הקורסים ציין כי , בי"ח פוריה הוא החלוץ ביוזמה זו אבל בתי חולים נוספים כבר הביעו עניין ומתכננים לפתוח קורסים דומים. הוא הוסיף כי הקורס הכולל 60 שעות לימוד, מאושר ומפוקח ע"י משרד החינוך.