מערכת חדשה במכשיר הסי.טי מפחיתה כמות הקרינה

מערכת חדשה אשר הותקנה לפני מספר שבועות במכשיר הסי.טי של המרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה, מצליחה להוריד בממוצע בין 20%-70% בהתאם לסוג הבדיקה מכמות הקרינה במהלך הצילום. בית החולים פוריה הוא בין הראשונים בארץ אשר התקינו את המערכת אשר פותחה על ידי חברת פיליפס.

המרכז הרפואי פוריה הוא אחד הראשונים בארץ, אשר הכניסו לשימוש מערכת חדשה הכוללת תוכנה וחומרה במכשיר הסי.טי הפועל בבית החולים. המערכת החדשה, I-Dose , מאפשרת הפחתה משמעותית של כמות הקרינה לצד שיפור איכות התמונה המתקבלת.המערכת אשר פותחה על ידי חברת פיליפס, הותקנה לפני מספר שבועות במכשיר הסי.טי שבבית החולים וכבר מופעלת באופן יומיומי . לדברי שמעון מנדל, רנטגנאי ראשיבבית החולים, המערכת מאפשרת להפחית קרינה, בכל איברי הגוף,בהתאם לנתוני הגוף של הנבדק. שמעון מנדל שהוא גם ממונה בטיחות קרינה במרכז הרפואי פוריה, מציין כי המטרה של בית החולים ושל מחלקת הדימות, היא להוריד את כמות הקרינה שמקבל המטופל העובר בדיקת סי.טי, מבלי לפגוםבאיכות התמונה וביכולת לבצע אבחון מדויק.

"אנחנו כבר עובדים עם התוכנה החדשה ולמעשה יכולים לראות על מסך המחשב את החלוקה של הצילום לפרוסות או מקטעים, כאשר לגבי כל מקטע נרשמת כמות הקרינה שנדרשה לביצוע הסריקה באותו מקטע. אנחנו יכולים לראות שכמות הקרינה ירדה בממוצע בין 20% ועד 70% , בהתאם לאזור בגוף ולסוג הבדיקה הנדרשת."

לדברי ד"ר ויגדר פינה, מנהלת מחלקת דימות בביה"ח, "המרכז הרפואי פוריה הוא בין הראשונים בארץ אשר קנה ועושה שימוש במערכת החדשה מאחר והנהלת בית החולים שמה לנגד עיניה את בטיחות המטופלים ובריאותם כנושא בעל חשיבות עליונה."