צוות מרכז טנ"א באוניברסיטת חיפה

צוות מרכז טנ"א, שבמרכז הרפואי פוריה, (לטיפול בנפגעי אלימות מינית) השתתף בכנס בנושא: טיפול באמנויות בילדים ונוער בסיכון, אשר התקיים באוניברסיטת חיפה.

ד"ר נסיה לנג, מנהלת מרכז טנ"א , שבמרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה , ד"ר דפנה טנר, מרכזת מחקרים במרכז טנ"א והליצן הרפואי, אורי גולדשטיין , השתתפו לפני שבוע בכנס מקצועי בנושא טיפול באומנויות בילדים ונוער בסיכון, אשר התקיים באוניברסיטת חיפה.

ד"ר טנר, הנחתה את המושב שעסק בטיפול באמצעות אמנויות בילדים במצבים מעוררי טראומה, במהלכו הציגה ד"ר לנג בעזרתו של אחד מצוות הליצנים הרפואיים של המרכז הרפואי פוריה, אורי גולדשטיין, את עבודת הליצנות הרפואית עם נפגעי תקיפה מינית.

אורי גולדשטיין הציג מקרה מורכב של נער נפגע אלימות מינית קבוצתית קשה, אשר לא שתף פעולה עם צוותהמרכז וע"י עבודה יצירתית וטכניקה נכונה הצליחו להביא לשיתוף פעולה ושיפור מצבו הרגשי של הנער.

ד"ר לנג הדגישה את חשיבות שיתוף הפעולה בין הרופא הבודק לליצן אשר לדבריה הוא הכרחי להצלחה בבדיקה. ד"ר לנג אף הציגה מחקרים אשר נעשים במרכז טנ"א (בשיתוף עם ד"ר טנר ושושי אופיר, ליצנית רפואית נוספת במרכז) בהם נמצא כי ילדים שלוו בליצן, חווים פחות פחד וכאב במהלך הבדיקה. לדברי ד"ר טנר, מראיונות עם הורי הילדים עולה כי ילדים מבקשים אף לשוב ולהיבדק על מנת להיפגש עם הליצן פעם נוספת.