סדנת התנסות בטכניקה ובטיחות בניתוחי היסטרוסקופיה ולפרוסקופיה

יום הדרכה בסימולטורים לביצוע הניתוחים התקיים במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה

השבוע התקיים במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה, יום הדרכה והכשרה בנושא טכניקה ובטיחות בניתוחי היסטרוסקופיה ולפרוסקופיה. היום המרוכז כלל גם התנסות מעשית באמצעות מעבדה ניידת שהובאה למרכז הרפואי .

צוות המחלקה והרופאים המתמחים במחלקות נשים ויולדות, השתתפו ביום רביעי 21.3.12 , ביום הדרכה מיוחד בנושא ניתוחי היסטרוסקופיה ולפרוסקופיה. הפעילות אורגנה ביוזמת ד"ר אטלס , מנהל יחידת גנאונקולוגיה, בעידודו ותמיכתו של פרופ' בן עמי, מנהל מחלקת נשים ויולדות ובשיתוף עם חברת ג'נסן.

לאחר ההרצאות, עברו המתמחים בין עמדות העבודה ויכלו לתפקד ולתרגל בסיטואציה שמדמה הלכה למעשה את השדה בחדר ניתוח. ד"ר אילן אטלס,הסביר"אנו מקפידים להעשיר ולהרחיב את ההדרכה של המתמחים בנושאים כירורגיים.היתרון המשמעותי הוא שמעבר להרצאות ולהסברים הצוות יכול להתנסות ולתרגל תפירה לפרוסקופית."

פרופ' בן עמי, הוסיף כי הוארואה חשיבות רבהבלימוד טכניקות כירורגיות באמצעות סימולטורים , וזו ההשתלמות המרוכזת השנייה שמתבצעת במחלקת נשים ויולדות השנה. בנוסף,מתמחים נשלחים גם להשתלמויות מחוץ לביה"ח לרכישת מיומנות כירורגית באמצעות סימולטורים.

אחד המתמחים הצעירים שהשתתפו בהכשרה, ד"ר נמרוד וייצמן הוסיף, "כמו שלמדו אותנו בצבא, קשה באימונים, קל בקרב... אני נמצא הרבה בחדר ניתוח וחשוב לי לרכוש את המיומנות הזו בתפירה לפרוסקופית. אני מרגיש שאני ממש לומד ומיישם את הטכניקה."