משלחת מאפריקה לסיור במלר"ד החדש

קבוצה של 15 מנהלים בכירים מניגריה, קניה, טנזניה, אוגנדה, אתיופיה ויפן, הגיעו ביום חמישי, 22.3.12, לסיור במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה.

מטרת הסיור הייתה ללמוד על הפרויקטים שמתנהלים במרכז הרפואי: הקמת המחלקה החדשה לרפואה דחופה(מיון) ובינוי האגף לאם וליילוד.

קבוצת המנהלים אשר הגיעה ביוזמת "מכללת הגליל" נפגשה עם סגן מנהל ביה"ח פוריה, ד"ר עפר תמיר ושמעה ממנו סקירה קצרה על ההיסטוריה של המרכז הרפואי פוריה מאז הקמתו בשנת 1955 ובעיקר על אחד הפרויקטים הגדולים והמורכבים שבוצעו במרכז הרפואי: פרויקט התכנון והבנייה של המחלקה לרפואה דחופה , פרויקט שנמשך כשלוש שנים בעלות של למעלה מ 100 מליון ש"ח. ד"ר תמיר ציין כי המלר"ד(מחלקה לרפואה דחופה) נותן כיום מענה לכ 70,000 מטופלים בשנה.

בהמשך סיירו המבקרים במחלקה החדשה והמרווחת, אשר הופעלה לפני כחודשיים ואף ביקרו באגף התת-קרקעי הממוגן. כפי שהסביר ד"ר תמיר, בהמשך ללקחי מלחמת לבנון השנייה, במהלכה היה אזור בית החולים בטווח הטילים, נבנה מתחת למלר"ד אגף ממוגן לחלוטין אשר יכול להכיל 155 מיטות אשפוז לשעת חירום בתנאים של מיגון מלא מפני טילים או חומרי לחימה כימיים.

כמו כן סיירו המבקרים במבנה האגף לאם וליילוד, העומד לקראת סיום בנייתו. המנהלים התרשמו מאד מחדרי הלידה החדישים וממחלקת היולדות המרווחת והמודרנית.

ראש המשלחת, ד"ר בוקאי עלי אוסמן, מנהל בריאות אזורי בניגריה, סיכם ואמר "הסיור היה מאד מרשים. במיוחד התרשמתי מההשקעה והמעורבות של המדינה, היינו שמחים להגיע לרמת השקעה כזו במדינה שלי. אצלנו אין בעיה של משאבים אלא של סדרי עדיפויות."