טקס ויום פעילות לזכר מורן כהן במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה

משפחתו של החייל מורן כהן ז"ל , תלמידי ביה"ס "מול גלעד" וצוות המרכז הרפואי פוריה השתתפו בטקס ויום התנדבות לזכרו של מורן.

במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה, קיימו בשבוע שעבר (20.3.12) את יום ההתנדבות וטקס הזיכרון לזכרו של הצנחן, מורן כהן ז"ל. במסגרת יום הפעילות אשר הפך למסורת בבי"ח פוריה, השתתפו תלמידי בר\בת מצווה מביה"ס "מול גלעד",מקבוץ אשדות יעקב איחוד, משפחת כהן ונציגי המרכז הרפואי בטקס מרגש לזכרו של מורן.

מורן, בן קיבוץ אשדות יעקב איחוד, נהרג במלחמת לבנון השנייה בבינת ג'בייל בעת ששירת כלוחם וחובש קרבי בסיירת הצנחנים. בית הספר "מול גלעד" בו למד מורן, יזם לפני5 שנים בשיתוף עם הוריו של מורן ועם הנהלת המרכז הרפואי, פעילות התנדבותית של תלמידי בית הספר,במסגרת שנת המצוות, במטרה להנציח את זכרו של מורן בדרך שכה אפיינה אותו - התנדבות ועזרה לזולת.

שמעון סבח, המנהל האדמיניסטרטיבי במרכז הרפואי פוריה, ברך את המשתתפים בשם הנהלת בית החולים ואמר, "לא הכרתי את מורן באופן אישי, אך ממה שקראתי עליו, אישיותו ותכונותיו מהווים מודל לחיקוי. אין ספק שזו אבדה למשפחה היקרה בפרט ולחברה בכלל. מורן שימש דוגמא ומופת לנתינה ללא תנאים ומתוך אהבה לזולת." בהמשך נשא דברים וסיפר על האירוע, שרון שילה, טייס המסוק שהשתתף בניסיון החילוץ של מורן מלבנון. מנחת הטקס, מנהלת המשק, חנה סיידא, ציינה כי המפגש היה חשוב ומרגש, " זו פעילות בעלת ערך חברתי וחינוכי רב המשקפת את הקשר ההדוק בין המרכז הרפואי לתושבי האזור".

לאחר הטקס יצאו התלמידים לפעילות התנדבותית שכללה נטיעת שיחי מורן במספר אתרים בקמפוס המרכז הרפואי. שמוליק, אביו של מורן, אמר, "שיתוף הפעולה ההדוק בין בית הספר והמרכז הרפואי הוא ציון דרך לנכונות והיכולת שלכולנו לעשות למען הכלל. בתוך זה כהמשך למסורת, גם השנה, יינטעו ע"י התלמידים מאה שתילים של שיחי מורן, ברחבי בית החולים וישרו אוירה משולבת של טבע פורח ובריאות טובה. תודה רבה לצוות ולהנהלת בית הספר, תודה גדולה להנהלת בית החולים ולנציגיו העומדים איתנו בקשר רציף תוך רגישות אמיתית ותודה לכל התלמידים הנוטלים חלק בפעילות, מכם אנו מצפים להפיץ, להטמיע ולהשפיע באופן חיובי על סביבתכם הצעירה והבוגרת."