תושב טבריה ניצל הודות לפעולות החייאה שביצע שכנו

משה אוחנה תושב טבריה, יצא ביום שישי בבוקר לבית הכנסת בשכונת מגוריו, כשלפתע חש ברע והתמוטט.

 שכן שהגיע לבית הכנסת חש לעזרתושל משה  וביצע פעולות החייאה מהירות אשר הצילו את חייו. מד"א פינו את החולה למחלקת טיפול נמרץ לב, במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה , פוריה.

ביום שישי בבוקר, 16.3 , יצא משה אוחנה, תושב טבריה ,בן 49 , לבית הכנסת. בסמוך לכניסה לבית הכנסת, "חניכי הישיבות" בשיכון ד' , חש ברע והתמוטט. למרבה המזל, זינק לעזרתו אלון אברהם, שכן, שהגיע אף הוא לתפילה ובצע בו במהירות פעולות החייאה: עיסוי לב, אשר נמשך עד שהגיע האמבולנס. מד"א המשיכו את טיפול ההחייאה, באמצעות מכה חשמלית אשר החזירה את הלב לפעילות תקינה והעבירו אותו בדחיפות למרכז הרפואי פוריה.עם הגיעו למחלקת טיפול נמרץ לב, הוחל בהליך של קירור וצנתור לב, לפתיחה של עורק כלילי אשר נחסם ע"י קריש דם.

לדברי פרופ' יהונתן חסין, מנהל המערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי, פעולות ההחייאה שביצע השכן, אלון אברהם, הצילו את חייו , "יש חשיבות עצומה לנושא פעולות ההחייאה ומהירות התגובה, מאד חשוב להגביר את מודעות הציבור למצבים כאלה. מי שעבר קורס החייאה ויכול להושיט עזרה, יכול בביצוע פעולה פשוטה של עיסוי לב להציל חיי אדם. " ד"ר חסין הוסיףלשמחתנו משה אוחנה, חזר להכרה מלאה ותפקוד תקין עם נזק מינימאלי לשריר הלב. הוא מתוכנן לצנתור נוסף, לפתיחת עורק נוסף אשר חסום לחלוטין.

משה אוחנה, סיפר בקצרה, "הייתי בבית כנסת, אומרים שאיבדתי את ההכרה, אני לא זוכר, התעוררתי בבי"ח פוריה. אין לי מלים להודות למי שהציל אותי, מאחל לו רק טוב ושהשם יברך אותו ." משפחתו של משה המתינה בדאגה מחוץ למחלקת טיפול נמרץ, אחותו, אסתר דייני אמרה "אנחנו מודים לאל שהוא בסדר, אני בעצמי רוצה ללכת לעשות קורס החייאה, אני רק חושבת לעצמי מה היה קורה אם היה מתמוטט בבית."