משלחת מאוניברסיטת מינסוטה למרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה

המשלחת הגיעה כחלק מפרוייקט שתוף הפעולה ההדוק של המרכז הרפואי עם האונ' במינסוטה אשר נמשך כבר כ10 שנים

משלחת מאוניברסיטת מינסוטה בארה"ב הגיעה למרכז הרפואי פוריה. המשלחת הגיעה כחלק מפרוייקט שתוף הפעולה ההדוק של המרכז הרפואי עם האונ' במינסוטה אשר נמשך כבר כ10 שנים ובמסגרתו אף יוצאים מדי שנה שני סטודנטים מצטיינים מהמרכז הרפואי פוריה להתמחות במינסוטה.

המרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה מארח בימים אלה משלחת מאוניברסיטת מיניסוטה. המשלחת מונה שלושה סטודנטים ובראשה פרופ' מרשל הרץ וד"ר דיוויד הילדן.

בתחילת החודש, הגיעה משלחת מאוניברסיטת מינסוטה להתארח במרכז הרפואי פוריה, את המשלחת ליוו וארחו ד"ר פרבשטיין מנהל המרכז הרפואי וד"ר מילאד קרואני, מנהל יחידת הטראומה.לוח הפעילות במהלך שהותם פה היה מלא וגדוש. המשלחת סיירה במרכז הרפואי ובמחלקות השונות, בקרה והשתתפה בהרצאות בבתי החולים, זיו בצפת, תל השומר, וולפסון ובילינסון. מעבר לנושאים הרפואיים, האורחים השתתפו במסיבת פורים אותה ארגן ועד העובדים בבית החולים, טיילו והכירו את הארץ ובקרו בעכו, נצרת, בים המלח ובמצדה ועוד.

ביום חמישי 15.3.12 , נשא פרופ' הרץ, מנהל מרכז המחקר בנושא הריאות, באוניברסיטת מיניסוטה, הרצאה בפני הצוות הרפואי במרכז הרפואי פוריה בנושא השתלות ריאה. בסיום המפגש נפרדו שני הפרופסורים מהצוות המארח.

פרופ' הרץ, אשר מתארח בבי"ח פוריה זו הפעם השלישית סיכם ואמר "בכל פעם אני נהנה יותר ולומד יותר. למדתי פה בשבוע על ישראל, ההיסטוריה של העם היהודי והיהדות יותר ממה שלמדתי במשך שנים. האמריקאי הממוצע ניזון ממהדורות החדשות שאינן משקפות את המציאות האמיתית ואת החיים בישראל. לדברי ד"ר הילדן אשר זו לו הפעם הראשונה במסגרת המשלחת, ההיערכות לשעת חירום והמוכנות בישראל מרשימה. לדבריו בארה"ב מדברים על טרור ביולוגי-כימי אבל אין מוכנות ותרגול ברמה שהוא ראה בבתי חולים בישראל. ד"ר הילדן אשר מלווה את המערכת החינוכית ואת לימודי הרפואה במינסוטה הדגיש כי התרשם מאד מהסטודנטים תלמידי ביה"ס החדש לרפואה בצפת, אותם פגש במרכז הרפואי פוריה. והוסיף כי התרשם שמדובר בסטודנטים עם יכולות מאד גבוהות והוא כבר ממתין לראות את ההתמחות שלהם

ד"ר פרבשטיין, נפרד בחום מהאורחים והדגיש את חשיבותו של הקשר ההדוק שנוצר בסיוע שותפות 200 ונבנה עם השנים ואת תרומתו הרבה להעשרת הצוות הרפואי בפוריה.

לאחר עשרה ימים שבו ד"ר הילדן ופרופ' הרץ לארה"ב, הסטודנטים ימשיכו לשבועיים של התנסות מעשית במחלקות בית החולים, וישובו לארה"ב בסוף החודש.