עליה משמעותית בנתוני הפעילות של בית החולים

מנהל בית החולים, ד"ר י. פרבשטיין, סיכם את שנת 2011 במפגש העדכון השנתי לעובדי בית החולים

בשבוע שעבר, התקיים במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה, מפגש העדכון השנתי אותו מקיים מנהל המרכז הרפואי עם כלל העובדים. במהלך המפגש סיכם מנהל המרכז הרפואי, ד"ר פרבשטיין את השנה שחלפה בה נכרה עלייה משמעותית במספר ימי האשפוז בבית החולים.

מנהל המרכז הרפואי פוריה, ד"ר יעקב פרבשטיין, סכם ביום ראשון האחרון את שנת 2011 והציג יעדים ותוכניות לשנת העבודה הנוכחית. במפגש החצי שנתי, השתתפו כלל עובדי המרכז הרפואי.

ד"ר פרבשטיין הציג את נתוני הפעילות בשנת 2011 וציין כי בהשוואה לשנים קודמות, חלה עלייה במספר ימי האשפוז בבית החולים, במספר הביקורים במחלקה לרפואה דחופה ובמספר הקבלות מהמיון. מספר העובדים במרכז הרפואי פוריה עומד על 1,009 (כולל קרן המחקרים).

בסקירת השנה שחלפה הדגיש מנהל בית החולים את חנוכתה המוצלחת של המחלקה לרפואה דחופה (חדר מיון) החדשה, "אנחנו עוברים חורף קשה במיוחד ואנחנו עוברים אותו בצורה טובה הודות לעובדה שיש לנו מלר"ד חדש ומצויד היטב." יש לציין, כי לדברי שמעון סבח, המנהל האדמיניסטרטיבי של המרכז הרפואי , מדובר בציוד מהמשוכללים והמתקדמים בתחום,
עלות ההצטיידות של המלר"ד החדש הגיעה לסדרי גודל של כ 5 מליון ₪.

בנושאי אכיפה הדגיש מנהל המרכז הרפואי את אכיפת מניעת העישון והוסיף כי פקחי המועצה האזורית עמק הירדן יפעלו לאכיפה בשטח המרכז הרפואי, תוך מתן קנסות לעוברים על החוק
( גובה הקנס עפ"י החוק 1,000 ₪).

עקב עבודות הפיתוח הנרחבות בשטח המרכז הרפואי נאלצים העובדים והמבקרים במקום להתמודד עם מצוקת חנייה זמנית. הנהלת המרכז הרפואי דאגה לסלול מגרש חנייה זמני ורחב המכיל כ 200 מקומות חנייה. הציבור הרחב כמו גם עובדי המרכז הרפואי, מתבקשים לעשות שימוש במגרשי החנייה הקיימים ולהימנע מחניה במקומות האסורים. בנוסף, שוריינו מקומות חנייה רבים לנכים, בסמיכות למבני האשפוז.

לגבי 2012, ציין ד"ר פרבשטיין את התוכניות לפתיחת אגף המיילדות החדש והפעלת מכשירMRI קבוע בבית החולים. הפעלת המכשיר, שלהערכת ד"ר פרבשטיין תתבצע עוד השנה, תקפיץ את יכולת הדימות של בית החולים ותאפשר ביצוע בדיקות, הן למטופלים מאושפזים והן למטופלים מבחוץ, בהתאם לסטנדרטים המודרניים ותוך הימנעות ככל האפשר מחשיפה לקרינה מייננת.

לסיום ציין ד"ר פרבשטיין את הפעילות המשותפת עם ביה"ס החדש לרפואה בצפת והוראה של סטודנטים לרפואה, אשר כבר כיום בולטת בקמפוס המרכז הרפואי ותרומתה לפעילות האקדמית בבית החולים ניכרת. לדבריו, פרופ' משה בן עמי, מנהל מחלקת נשים ויולדות, המשמש גם כסגן הדיקאן בביה"ס לרפואה, פועל רבות להידוק שתוף הפעולה ובשנה הבאה אף צפוי לגדול מספר המחלקות אשר לוקחות חלק בהוראה בביה"ח.