השמרו מצעצועים מסוכנים

לקראת פורים - הדרכה במחלקת ילדים ע"י חבלן ממשטרת טבריה בנושא הסכנות הטמונות בצעצועים

כצעד מונע לקראת חג הפורים, השתתפו הילדים המאושפזים במחלקת הילדים במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה והוריהם, במפגש עםחבלן משטרת טבריה, במטרה להטמיע הסכנות הטמונות בצעצועים כמו נפצים, זיקוקים, כדורי עשן ועוד.

בתקופות החגים ניכרת עלייה במספר הפניות למחלקה לרפואה דחופה (מיון) בית החולים כתוצאה מפציעה או חבלה אשר נגרמה בשל משחק בצעצועים מסוכנים. לקראת חג פורים וכדי להגביר המודעות לתופעה המסוכנת יזמה מחלקת הילדים במרכז הרפואי פוריה, מפגש והרצאה של חבלן משטרת טבריה, ניסו אזולאי, בפני הילדים המאושפזים במחלקה והוריהם.

במפגש שהתקיים ביום שני, 5.3.11 בבוקר, הציג החבלן המשטרתי דוגמאות של נפצים, חזיזים, רובי צעצוע, זיקוקים, כדורי עשן ועוד וציין כי מדובר במשחקים מאד מסוכנים אשר עלולים לפגוע בילד ולגרום חבלה או פציעה קשה באצבעות, בידים, רגלים או עינים. ניסו אזולאי, הדגיש כי מדובר במשחקים מסוכנים שאסור על פי חוק למכור או להשתמש בהם.

בתום המפגש חלקו האחות האחראית במחלקת ילדים,רינה בן נחום, והממונה על בטיחות הילד, תמי אזולאי, להורים ולילדים הבוגרים עלוני מידע בנושא צעצועים מסוכנים ואף ענו על שאלות ההורים.

ההמלצה להורים היא להזהיר ולהדריך את ילדיהם בנושא ואף להודיע למשטרה על עסק או חנות אשר מוכרים צעצועים מסוכנים. משטרת טבריה ומשרד התמ"ת אף מגבירים את סיורי הפקוח והאכיפה בחנויות לקראת החג.