פרס המצויינות בניהול למנהל בית החולים

ד"ר יעקב פרבשטיין, מנהל המרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה – זוכה פרס נציב שרות המדינה למצויינות בניהול בדרג הבכיר

הפרס היוקרתי אשר מוענק מדי שנה לשלושה מנהלים בשרות המדינה בלבד, הוענק למנהל בית החולים בטקס מרגש במעמד שר המשפטים פרופ' יעקב נאמן, בתאריך 27/02/2012.

בנימוקיה ציינה ועדת הפרס: "ד"ר יעקב פרבשטיין, בניהולו הנכון והמושכל קידם את איכות הרפואה המוענקת לתושבי אזור הצפון, פיתח מוקדי מצויינות ברמה הארצית, העמיק את החינוך הרפואי והסיעודי וכן את ההוראה והמחקר לקידום טכנולוגי לתושבי הצפון. ד"ר פרבשטיין הצליח ליצור קהילה תומכת ושותפים אסטרטגיים למינופו של בית החולים ולשיפור השרות הרפואי, קידם ופיתח את תחום ניהול הסיכונים והיה שותף פעיל להליכי ייזום פתיחת ביה"ס לרפואה בעיר צפת. ד"ר פרבשטיין קיים יחסי עבודה ושיתופי פעולה פוריים עם המבטחים הרפואיים, פעל נמרצות לגיוס תרומות לבית החולים למען חיזוק איכות הרפואה ולעידוד צוותי רפואה להגיע לצפון ולהירתם לחזון בית החולים. בכושר מנהיגותו המיוחדת, התמודד ד"ר פרבשטיין בהצלחה רבה בתקופות של מלחמה בצפון הארץ והבטיח מתן טיפול רפואי איכותי למאושפזים במחלקות בית החולים ולמטופלים במרפאותיו. ד"ר פרבשטיין הינו מנהל בעל כושר מנהיגותי, יכולת מקצועית גבוהה, יושרה אישית, נועם הליכות, אשר הוביל את בית החולים להישגים רבים".

יחד עם מנהל בית החולים זכתה גב' ענת מויאל, אחות אחראית המלר"ד, בפרס העובד המעולה, וזאת לאחר שעמדה בהצלחה בשלבים המוקדמים בהם נבחרה לקבלת פרס הצטיינות במסגרת משרד הבריאות.

ד"ר פרבשטיין: "הצטיינות של המנהל אינה רק שלו - לשם הצטיינות הוא זקוק לצוות חרוץ ומיומן, הבוטח בו ומוכן להתמודד עם אתגרים הניצבים בפניו, וצוות כזה עומד לימיני. בנוסף, ולא פחות מכך, זקוק מנהל ע"מ להצטיין גם לאוזן קשבת, לתמיכה ולשותפות מהדרגים שמעליו וכן למשפחה תומכת - בכל אלו התברכתי ולכל אלו התודה והברכה. העשייה לטובת שיפור הרפואה לתושבי האזור הינה זכות גדולה אשר מלווה אותי בעשייה השוטפת לאורך שנים".

בחירתם של ענת מויאל כמו גם של מנהל בית החולים מהווים תעודת כבוד לבית החולים, שגם בהיותו בית חולים קטן ופריפרי - מצליח לעמוד בשורה הראשונה של הצטיינות בשרות המדינה ולהעמיד מנהלים מצטיינים להעמיד מנהלים מצטיינים, דבר המבטא יותר מכל את איכות השרות בבית החולים, ואת השאיפה למצויינות בעשייה.