המחלקה לרפואה דחופה - קידמה וחדשנות

המחלקה החדשה והמודרנית כוללת גם מקלט אשפוז תת קרקעי אשר מיועד לאישפוז 155 מיטות בשעת חירום.

בשנת 2006 התקיים טקס הנחת אבן הפינה למבנה המחלקה לרפואה דחופה, ובמהרה יצאו בבית החולים לעבודות ההקמה. במקביל, בעקבות מלחמת לבנון השניה, סוכם על עדכון ושינוי התכניות של המבנה כך שיכללו גם קומה נוספת של בית חולים ממוגן תת קרקעי. החלטה זו עכבה את קצב התקדמות העבודות. לשמחתה של הנהלת בית החולים החליט מר אלכ'לאל קפואנו ממקסיקו לתרום להקמת המחלקה, אליו הצטרפה  ועידת התביעות שהכירה בחשיבותו של הפרוייקט ובתרומתו לרווחתם של ניצולי השואה  המטופלים בבית החולים, והחליטה על העברת מימון נכבד. תרומה זו אפשרה את התקדמות העבודות בקצב משביע רצון. בהמשך הצטרפה לסיוע גם  Charitable Trust  1988  IM באמצעות ה - UJIAאשר אפשרה את מימון ההצטיידות.

המבנה החדש משתרע על פני שטח כולל של כ 6,300 מ"ר. בית החולים הממוגן הממוקם במרתף כולל  כ 3,400 מ"ר המיועדים לקליטה של 155 מיטות אישפוז בחירום. בית החולים הממוגן כולל את כל המערכות הרפואיות לצורך תפקוד בזמן מלחמה ממושכת במקרה הצורך. בקומת המלר"ד רחבת כניסה מרווחת לאמבולנסים ולקליטה יעילה של פצועים בחירום. אולם הקבלה חדיש ומרווח ותחנת האחיות מאפשרת שליטה מיטבית בכל אזורי הקבלה והטיפול. במחלקה 25 עמדות טיפול (מהן 2 עמדות לטיפול מוגבר) המאפשרות פרטיות למטופל ועבודה נוחה לצוות. עוד במחלקה 6 עמדות למיון ילדים (מהן עמדה אחת לטיפול מוגבר) ושלוש עמדות טראומה. במחלקה מערכת ניטור מרכזית ועמדה ממוחשבת ליד כל מיטת טיפול, המאפשרת לרופא לקבל את כל הנתונים על המטופל בזמן אמת ולהקליד ישירות לגליון הרפואי תוך כדי הבדיקה את הנחיותיו להמשך טיפול.

תושבי האזור זוכים בפנייתם למלר"ד לקבל תנאי טיפול הולמים אשר אינם נופלים ברמתם מתנאי המלונאות המקובלים בבתי החולים במרכז הארץ, וזאת לאחר שנים ארוכות בהם התקיימה הקבלה במחלקה מיושנת במבנה אשר שימש את בית החולים מאז שנות השבעים.

המחלקה החדשה ואגף האישפוז הממוגן לחירום,  מקדמים את  יכולות בית החולים למתן מענה הולם לטיפול הן בזמן רגיעה והן בעיתות חירום. התנאים במחלקה מאפשרים שרות איכותי ושמירה על כבוד החולה ורווחתו כיאה לתושבי האזור.