מתי הפכה האלימות לפתרון?!

אנו עדים מזה תקופה ארוכה לתופעה חדשה ומטרידה בארץ - אלימות כדרך להשגת מטרה. איכשהו אפשרנו כנורמה שימוש באלימות כדרך לגיטימית לקיצור תורים / מציאת חניה / קבלת שירות כזה או אחר ועוד.

לפני כשבוע ארעה שוב תקיפה של מאבטחים במיון בית החולים ע"ש ברוך פדה, פוריה כל זאת בגלל שאלה קטנה של המאבטח בכניסה למחלקה: "מי המטופל?"
משום מה, למטופל שאלה זו לא נראתה לגיטימית והיא עוררה את זעמו, הוא יצא יחד עם שני המלווים שהגיעו איתו החוצה, וסרב לקבל טיפול רפואי במקום.

האח הכללי של בית החולים שהגיע לבדוק מה הסיבה לכעס ולהסביר מה נדרש מהמטופל כעת – במטרה לתת לו טיפול רפואי, לא הרגיע אותו ובזעם יצאו הוא ומלוויו אל הרחבה החיצונית של הקבלה למיון, כשהמטופל מוותר על קבלת טיפול רפואי ואחד ממלוויו מעיף את ספסל ההמתנה בחדר.
המאבטחים שיצאו אחריהם נגררו לאירוע אלים וספגו מכות מצד המטופל ומלוויו.
כל האירוע נמשך כשעה, כשבסופה, לאחר מעורבות המשטרה - נכנס בכל זאת המטופל לחדר המיון בכדי לקבל טיפול לבעיה שלשמה הגיע מלכתחילה.

לא נותר לנו אלא לתהות – מה הניבה התגובה האלימה של המטופל ומלוויו מלבד עיכוב הטיפול הרפואי בכשעה ותיק במשטרה? האם היה שווה כל הזעם הזה?

לגישתנו במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה - אלימות היא לעולם לא הדרך להשיג מטרות, אנו מאמינים כי הגיע הזמן לשינוי גישה ומעבר לאמצעים סובלניים ומכבדים יותר, אז גם התוצאה לכל הצדדים תהיה טובה יותר.